Několik let připravovaná rekonstrukce sokolovny, je největší investicí města za posledních více než dvacet let. Podle radnice vyjde oprava na zhruba 143 milionů korun. „V letošním roce se prostaví 80 milionů korun, v roce 2024 dalších 63 milionů korun,“ uvedl mluvčí hulínské radnice Zdeněk Dvořák. Na pokrytí nákladů chce město využít i dotaci.

„Veškerou potřebnou dokumentaci a povolení máme k dispozici, financování je zajištěné. Nezbývá než si přát, aby realizace stavby proběhla bez komplikací a aby se celá rekonstrukce vydařila,“ prohlásil starosta Hulína Jaromír Žůrek.

Hulínská Sokolovna po rekonstrukci. VizualizaceHulínská Sokolovna po rekonstrukci. VizualizaceZdroj: Město Hulín

Rekonstrukcí se zchátralá budova Sokolovny promění v moderní multifunkční centrum s malým a velkým sálem, univerzální zasedací či školící místností, kavárnou a zcela novým sociálním a technickým zázemím.

„Součástí projektu jsou i technologie šetrné k životnímu prostředí, jako jsou rekuperace vzduchu, fotovoltaická elektrárna o výkonu 18,81 kWp pro výrobu elektrické energie a s možnosti dodávání přebytku elektrické energie do sítě nebo tepelné čerpadlo pro ekologické vytápění budovy,“ přiblížil mluvčí.

Vlakové nádraží v Bystřici pod Hostýnem.
Rekonstrukci nádraží v Bystřici pod Hostýnem brzdí výkup pozemků

V blízkosti budovy má také vzniknout nové parkoviště pro asi padesátku automobilů. „Po rekonstrukci se Sokolovna stane významným centrem společenského dění ve městě a poskytne také zázemí pro řadu spolků a jejich akce, které budou pořádat,“ nastínil budoucí využití starosta.