V budoucnu nabídne sokolovna tři nové sály, prostory na občerstvení a nové sociální a technické zázemí. V těsné blízkosti vznikne také parkoviště pro zhruba pět desítek aut.

Stavební práce na původně chátrající budově začaly loni v lednu. Dělníci k budově například přistavili jedno nové patro pro další sál.

„Bude to samostatný sál ve druhém nadzemním podlaží. Počítáme, že bude využit pro komorní koncerty a dále například základní uměleckou školou pro dramatický kroužek,“ popsal Deníku už dříve starosta Hulína Jaromír Žůrek.

Vizualizace bytových domů ve Velehradské ulici v Kroměříži.
Byty, sportovní hala i přístav. TOP 5 staveb, které se otevřou na Kroměřížsku

V přízemí stávající budovy se nachází původní sál.

„K němu přibude přístavba, kde vznikne vstupní část a nahoře ochoz, ze kterého budou moci lidé sledovat dění v hlavním sále,“ vysvětlil Jaromír Žůrek.

Rekuperace i fotovoltaika

Součástí projektu jsou i technologie šetrné k životnímu prostředí, jako jsou například rekuperace vzduchu, což je zpětné získávání tepla ze vzduchotechniky určené pro výměnu vzduchu a vytápění, nebo fotovoltaická elektrárna pro výrobu elektrické energie s možností dodávání přebytku elektrické energie do sítě.

Do Kroměříže míří řetězec rychlého občerstvení Burger King.
Do Kroměříže míří řetězec Burger King. Kdy a kde otevře novou restauraci

Práce by měly být dokončeny letos v září.

„Současná složitá doba příliš nepřeje velkým projektům, přesto jsme nalezli dostatek odvahy a do rekonstrukce sokolovny se pustili. I když se v průběhu akce objevily různé komplikace, směřujeme k jejímu dokončení. Původně zchátralý objekt se promění v moderní centrum, které bude sloužit ke společenským a kulturním účelům dalších padesát a více let,“ uvedl starosta.

Největší investice za posledních 20 let

Rozsáhlá rekonstrukce vyjde celkově na zhruba 150 milionů korun, což z ní dělá největší investici hulínské radnice za posledních dvacet let. Téměř 34,5 milionu z této částky pokryje dotace.

„Očekávání veřejnosti jsou v souvislosti se sokolovnou veliké. Věřím, že využívání nového kulturního centra bude po dokončení ze všech stran žádané. Již dnes se naši senioři těší na Akademii 3. věku v nových prostorách a výrazně se zvětší prostor pro pořádání plesů,“ sdělil starosta.

Dokončení rekonstrukce navíc připadá na rok, kdy si Hulín připomene výročí 800 let od první písemné zmínky, což by mohlo být podle radnice třešinkou na pomyslném dortu letošních oslav.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Do Kroměříže míří řetězec rychlého občerstvení Burger King.

Zdroj: Dominik Pohludka