„Poslední dva roky čím dál vice sledujeme, že je u nás na baru o víno zájem. Proto jsme se rozhodli uspořádat Den vína. Do Hulína se sjedou vinaři, budou připravené besedy, lidé se dozví zajímavé informace,“ prozradil organizátor Karel Souček.

V hulínském Klub café baru mají s podobnými akcemi bohaté zkušenosti. Už několik tam totiž pořádají oblíbené Dny rumu a Dny whisky.

„Trochu z recese jsme oslovili také rakouské vinařství Hirtl, odkud bereme víno. A ačkoliv jsme s tím moc nepočítali, tak nám nakonec přislíbili účast. Tudíž první Den vína bude hned s mezinárodní účastí,“ vyzdvihl s úsměvem Souček.

Zámek Holešov. Ilustrační foto.
Výstava o posledních aristokratech na holešovském zámku. Aneb jak žili Wrbnové?

Na akci, která odstartuje v sobotu od 16 hodin, se dále představí také vinařství No.44, M+M Rusňák a firma Premier Wines, která přiveze bublinky z Evropy a červená vína z Itálie.

V rámci festivalu budou moci lidé navštívit i besedy s vinaři. Připraveno bude také občerstvení, konkrétně rybí gril menu. O hudební doprovod se postará kapela Acoustic Guitar.

Vstupné na akci činí v online předprodeji 150 korun. Na místě v den konání akce vyjde vstupenka na 200 korun. V ceně vstupenky je degustační sklenička a víno menu.