Zúčastnit se mohou jednotlivci nebo dvoučlenné týmy, rozdělené na muže a ženy v různých věkových kategoriích. Každý závodní tým obdrží mapu závadu, identifikační náramek, kartu týmu.

„Registrovaných závodníků zatím máme bezmála tři sta," informoval pořadatel závodu Lukáš Tomčík.

Cena startovného je na místě pět set korun. V ceně je dále zahrnuto občerstvení na třech občerstvovacích stanicích, informační materiály, pronajmutí zázemí závodu, organizace a základní zdravotní zajištění.

„Trasa závodu je vedena po turistických trasách Hostýnských vrchů a v jednom případě po individuálně značené trase mezi Trojákem a Vičanovem. Celková délka trati je osmapadesát kilometrů a celkové převýšení je dva tisíce čtyři sta metrů," upřesnil Tomčík.

Závodníci musí projít přes kontrolní body, kde bude provedeno potvrzení karty týmu o průchodu kontrolním bodem.

„Ve večerních hodinách je připraven doprovodný program. V sedmnáct hodin vystoupí mladá kapela z Bystřice pod Hostýnem Neorané pole, taneční skupina a kapela Iron Majden revival z Olomouce," láká pořadatel.

V neděli se během dopoledne pak uskuteční vyhlášení nejlepších závodnic a závodníků, kteří získají poukazy na odběr zboží ve sportovní prodejně s celkovou hodnotou dvanáct tisíc korun. Ceny u dvoučlenných týmů zajistil pro vítěze sponzor závodu, který dodá věcné ceny v celkové hodnotě pětatřicet tisíc korun. Po odstartování závodu bude také vylosována tombola s patnácti cenami.