Zřizovatelem příspěvkové organizace Centra pro seniory v Holešově je tamní radnice, ta také byla žadatelem o finanční dotaci z Regionálního operačního programu Střední Morava. A uspěla, příspěvek by měl činit 22 milionů korun.

„Cílem je zvýšení kvality poskytovaných služeb, určeno je pro osoby ve věku 65 let a starší, a to jak se zdravotním postižením, tak i bez něj," upřesnila mluvčí Úřadu Regionální rady Střední Morava Renata Škrobálková.

Centrum pro seniory pravidelně využívá asi 171 osob. Kapacita objektu je 180 lůžek v 90 pokojích. „Projekt je v souladu se Střednědobým plánem rozvoje sociálních služeb ve Zlínském kraji," dodala mluvčí s tím, že nyní se vše nachází v první fázi.

„Zatím je to příslib, pokud podepíšeme smlouvu, přijde druhá část přípravy projektu," upřesnila ředitelka centra Ivana Bozděchová.

Za možnost finanční pomoci s opravami je vedení domova samozřejmě rádo.

„Stávající sociální zařízení jsou už v dezolátním stavu a nevyhovují současným potřebám. Pro osoby se sníženou pohyblivostí jsou sprchové kouty se zvýšeným vstupem nevhodné," vysvětlila ředitelka.

K rekonstrukci sociálek v jednotlivých pokojích by fyzicky mohlo dojít od dubna 2014 do do června 2015.

„Zatím jsme ještě detaily architektonických návrhů a řešení neprobírali, záleží to hlavně na vedení města Holešov," dodala Bozděchová s tím, že do budoucna by v domově rádi řešili i vzhled budovy zvenčí, její celkové zateplení a úpravu fasád.