Komentované prohlídky holešovského zámku se konají v 10, 12.30, 13.30 a 15 hodin. V synagoze bude průvodce k dispozici v 9, 10, 11, 13, 14, 15 a 16 hodin.

„Naopak židovský hřbitov je volně přístupný po celý rok, zde nejsou organizovány pravidelné komentované prohlídky. Od května už budou zmíněné dvě památky otevřeny denně kromě pondělí. Stávající okruh zámkem se rozšíří o expozici bydlení hrabat Wrbnů,“ uvedla mluvčí Městského kulturního střediska (MKS) Dana Podhajská.

Pro cyklisty jsou na zámku k dispozici nabíjecí stojany na elektrokola a veškeré zázemí v rámci celostátního projektu Cyklisté vítáni.

Do Malého muzea kovářství pak mohou návštěvníci zavítat od 1. května a dále všechny následující květnové a červnové víkendy. „Denně kromě pondělí budou expozice o historii kovářství, kovářská dílna a ukázka lidového bydlení otevřeny až v letních měsících. Komentované prohlídky se konají v 10, 11, 13, 14, 15 a 16 hodin,“ doplnila Podhajská.

První květnovou neděli také začíná v obou farních kostelech tradiční projekt Zlínského kraje Otevřené brány. „Do kostela Nanebevzetí Panny Marie a kostela sv. Anny s Pamětní síní sv. Jana Sarkandera se s průvodcem můžete podívat každý víkend až do konce září,“ prozradila mluvčí.

Největší nabídka čeká na turisty v letních měsících. Zámek otevře nový prohlídkový okruh zámeckou zahradou a vybírat bude možné také z několika výstav věnovaných především rodičům s dětmi.

„V Malém muzeu kovářství se budou každý prázdninový pátek a sobotu konat ukázky kovářské práce, o které je každý rok velký zájem. V srpnu v rámci dožínek se zde uskuteční také tradiční zvykoslovný program pro širokou veřejnost,“ vyjmenovala Podhajská. A dodala, že během červencového Festivalu židovské kultury Ha-Makom se připravují speciální komentované prohlídky židovského hřbitova.

Městské kulturní středisko, které má ve správě zámek, kovárnu, synagogu a židovský hřbitov, v roce 2022 nezdraží ceny vstupného. „Naopak připravujeme speciální letní permanentku, která za zvýhodněnou ceny nabídne vstupy do všech památek a na všechny letní zámecké výstavy,“ uzavřela mluvčí.