První ročník, který se uskutečnil v sobotu, se vydařil na výbornou: sběratelská burza přilákala na holešovský zámek přes dva tisíce lidí.

„Najdete tam opravdu všechno," hlásali při vstupu do zámku lidem návštěvníci, kteří si už z burzy odnášeli zakoupené předměty.

Prodejci, kteří do Holešova dorazili z různých koutů České republiky, vystavovali své sběratelské kousky ve Velkém sálu, přilehlých komnatách a dlouhé spojovací chodbě nad arkádami.

„Na první ročník je účast dobrá, myslím, že v červnu bude zájem ještě větší," konstatoval sběratel starých mincí, který sem dorazil ze Zlína.

Návštěvníci tu mohli objevit starožitné kousky v podobě obrazů, porcelánu, zmiňovaných mincí, odznaků, pohlednic, fotografií, ale také třeba staré dřevěné loutky, kapesní nožíky, řetízkové hodiny, knížky nebo vinylové desky a dalekohledy.

„Pořídili jsme stylové hodiny na chalupu. Stály nás pár korun a k vybavení se nám budou skvěle hodit," pochvalovala si třeba Irena Kvapilová, která sem dorazila s manželem z Brna.

Bleší trh začal už v osm hodin. Od té doby prostory zámku plnily davy lidí.

„Věřím, že tradice byla dnešním dnem zahájena a bude se jen rozvíjet. Myslím, že akce se nám vydařila na výbornou, doposud dorazily už dva tisíce lidí," upřesnil v jedenáct hodin ředitel MKS Pavel Chmelík.

Na startovací bleší trh naváže v červnu akce další. Tentokrát se sběratelská burza uskuteční na zrekonstruovaném nádvoří zámku.

„Mám představu, že bychom bleší trhy uspořádali vždy čtyřikrát do roka, jako kvalitní hobby sběratelskou burzu. V letních měsících budeme lokaci směřovat do vnějších prostor," řekl Pavel Chmelík.

Dobrou zprávou pro návštěvníky bude při dalším konání trhů snížená cena vstupného. Nyní lidé na místě zaplatili čtyřicet korun, v létě na nádvoří zámku dají za vstup jen polovinu.

„Parkování je dnes zdarma, lidem jsme nabídli také nadstavbu v podobě dvou výstav, které si v rámci návštěvy blešího trhu mohou prohlédnout a tento bonus bychom chtěli zachovat i do budoucna. Vstupné pro příště plánujeme snížit na dvacet korun," prozradil ředitel městského kulturního střediska.