„Vytvoření tržního řádu bylo reakcí na stížnosti obyvatel a také zkušenosti s takzvanými šmejdy. Na základě tohoto nařízení byla stanovena na náměstí Dr. E. Beneše a dalších místech oficiální tržiště a byl zakázán podomní prodej a s výjimkami také pochůzkový prodej," připomněla Jana Rohanová z holešovské radnice.
Během posledního jednání rady města pak byly schváleny další změny, jejichž potřeba vyplynula během platnosti nařízení.
„Nový tržní řád zpřísnil podmínky pro provozovatele restauračních předzahrádek a zařízení rozdělil do dvou skupin podle maximální doby jejich provozu s ohledem na dodržování nočního klidu v jednotlivých lokalitách," podotkla Jana Rohanová.
Provozovatelé jsou nyní povinni označit provozní dobu a po jejím ukončení zajistit, aby nebylo možné předzahrádku využívat k posezení ani jinému účelu.
„Tržiště na náměstí Dr. E. Beneše je v letním období v provozu od úterý do pátku od šesti hodin ráno do šesti odpoledne a v sobotu od šesti ráno do jedné odpoledne. V zimním období se provozní doba posunuje od sedmi ráno do čtyř odpoledne a v sobotu od sedmi do jedné odpoledne," vyjmenovala Jana Rohanová.
Jednorázové trhy, tedy konání vánočních a velikonočních jarmarků, stavění a kácení máje, farmářské trhy a podobně, se mohou konat na celé ploše náměstí.
„Jedná se o trhy spojené s předem radou města schvále-nými kulturními a sportovními akcemi se mohou konat i v zámecké zahradě, na nádvoří zámku, ve Smetanových sadech nebo na jiných místech, kde jsou tyto akce konány," dodala vedoucí radničního živnostenského úřadu Jitka Martínková.
Podle požadavků osadních výborů byly také v novém tržním řádu upřesněny podmínky prodeje a poskytování služeb na tržních místech v místních částech.
ZPRAVODAJOVÉ DENÍKU