„Město a jeho obyvatelé jej získali díky hlasování v soutěži vyhlášené společnosti Lidl,“ připomněla mluvčí holešovské radnice Jana Rohanová. V kategorii od 10 001 do 25 000 obyvatel se totiž právě Holešov stal letos s počtem 16 711 hlasů jedním z měst, které hřiště v hodnotě jeden a půl milionu korun získají.

„Společnost má několik podmínek a jednou z nich patří to, že by hřiště mělo být zbudováno do pěti set metrů od prodejny. Další podmínky se týkají přístupu, sítí a podobně. proto směřovalo město hřiště do Amerického parku, tedy klidové lokality, která je odpočinkovou částí jihovýchodní částí města,“ poznamenal holešovský starosta Rudolf Seifert.

Slavnostní zahájení provozu hřiště se koná v sobotu 29. dubna od desíti hodin dopoledne. Firma Lidl při této příležitosti připravila pro děti zábavný program s Michalem Nesvadbou z Kouzelné školky. „Pro děti bude připraven také umělecký koutek, kde si budou moci vyrobit své vlastní tričko s Rákosníčkem, nebo si nechat pomalovat obličej. Navíc na ně bude čekat několik soutěžních úkolů, po jejichž splnění dostanou od Rákosníčka tašku s dárky,“ řekla Zuzana Holá z pořádající společnosti.

Starosta města pak poděkoval všem, kteří se do hlasování zapojili. „Jedná se i o instituce, jako je Mateřské centrum Srdíčko či Středisko volného času, které nabádaly k hlasování své příznivce, i o pracovníky odboru kultury, kteří využívali všech možných informačních kanálů k propagaci a k hlasování,“ nešetřil chválou Rudolf Seifert. (hed)