„Máme dohodu s ředitelstvím, že by pošta šla do přízemí budovy kina, které je nevyužité a provozní náklady jsou tam přitom obrovské," vysvětlil holešovský starosta Pavel Svoboda. Případná rekonstrukce kina souvisí právě s přesunem pošty.

„Ta by si vzala celé přízemí i přístavbu současné tenisové haly, kterou chceme odkoupit od tělovýchovné jednoty, zbourat a udělat tam parkoviště," objasnil starosta.
Oddíl stolního tenisu by se pak přesunul do budovy bývalého pionýrského domu v Pivovarské ulici. Pro klub by to byl přesun do větších prostor, které by lépe vyhovaly rozrůstající se základně stolních tenistů.

Budova, kterou nyní pošta využívá, je přímo ve vlastnictví tohoto podniku, svou velikostí už ale přesahuje jeho potřeby, a objekt je tak z větší části nevyužitý. Promítací sál kina by přesunutím pošty nebyl nijak ohrožen, došlo by ale k jeho částečné rekonstrukci.

„Pro veřejnost by hlavním přínosem bylo parkoviště a možnost zastavení přímo před poštou, což v současnosti téměř nelze," dodal starosta. ⋌