Poslední divadelní představení se odehrálo v pátek v podvečer a po něm následoval koncert nazvaný ETNO-MIŠMAŠ VEČÍREK, na kterém zněly například africké bubny.
Úplnou tečku pak udělal v sobotu dopoledne na letní scéně kina Svět Klub umění a řemesel, který provázel festival po celou dobu. „Naše akce, nazvané Rukodělné dílnování začaly už v pondělí, od středy se pak konaly v souladu s divadelním festivalem. Když počasí dovolilo, tvořilo se venku. Když pršelo, mohli za námi zájemci do vestibulu kina Svět,“ shrnula vedoucí Klubu Lenka Bartošková.
A zájem veřejnost měla. „Dopoledne za námi chodily školky a školy, odpoledne pak rodiče s dětmi. Všichni si tady mohli zdarma vyzkoušet, jak se tvoří šperky z korálků, tkají koberce, maluje na hedvábí a ještě spoustu dalších aktivit,“ prozradila Bartošková.
Její slova potvrdil také Jan Valášek. „Byli jsme tady se školou a zkoušel jsem tkát náramek. Teď to chci ukázat mamince,“ vysvětlil desetiletý kluk, který se potýkal s náramkovým stávkem.
Festival samotný provázelo deštivé a chladné počasí. Jeho průběh to však neohrozilo. „Déšť omezil pouze středeční večerní představení divadla Continuo, které se nemohlo uskutečnit v plné míře, ale nepřijdeme o něj. V průběhu léta se divadlo do Holešova vrátí,“ slíbila hlavní organizátorka festivalu Vladimíra Dvořáková z Městského kulturního střediska v Holešově.
Právě od ní myšlenka uspořádat takové setkání pochází. „Sama mám k tomuto druhu divadla velmi blízko a ráda bych do Holešova přivedla zajímavé loutkářské projekty. Lákalo mě také propojení české a slovenské kultury. Myslím, že cizí jazyk v tomto případě nebyl problém. Když je dobré představení, jazykové bariéry padají,“ ujasnila Dvořáková.
Letošního prvního ročníku se zúčastnilo osm divadelních souborů, což znamená asi stovku účinkujících.
„Celá akce byla financována z dotace Evropské unie a divácký ohlas se zdá být velmi dobrý, takže doufám, že bude i další ročník,“ věří Dvořáková.