„V současné době probíhají práce na odstraňování havárie. I přesto očekáváme značné dopravní komplikace,“ upozornil zástupce ředitele zlínských strážníků Pavel Janík. Policisté proto radí, aby řidiči pokud možno využili náhradní objízdné trasy.

Omezená je v současnosti dodávka pitné vody pro takřka tisíc obyvatel města.

„To se týká okolí náměstí Míru až po ulici Dlouhou, včetně autobusového nádraží a ulic Vodní a Zarámí. Dále je dotčena ulice Bartošova, Soudní a Rašínova,“ vyjmenoval technický ředitel společnosti Moravská Vodárenská Miroslav Marčík. Dodal, že náhradní zásobování vodou je zajištěno šesti cisternami.

„Ty jsou k dispozici na náměstí Míru, v ulicích Zarámí, Bartošova, Vodní a na autobusovém nádraží,“ doplnil dále Marčík. Společnost předpokládá, že dodávka pitné vody by měla být obnovena kolem dvanácté hodiny.

Havárie vodovodu částečně omezila provoz i v obchodním centru Zlaté jablko.

„Vzniklá situace se dotkla především kaváren a restaurací, které prozatím nebudou schopny poskytovat některé z nápojů, jako třeba kávu nebo čaj. Samozřejmě jsou uzavřeny i toalety,“ přiblížila mluvčí centra Kateřina Martykánová.

Většina restaurací v dotčené lokalitě však zaručuje výdej obědů přes poledne.

„K vaření používáme vodu z cisteren, takže meníčka určitě budou,“ ubezpečil majitel jedné z restaurací Hubert Rýc.

Obdobná situace panuje i v další provozovně v centru. „Snažíme se vařit z vody z cisteren, nebude tak pouze káva a čaj,“ potvrdil číšník Miroslav Ruman.