„Smyslem relaxační zóny je oživit centrální plochu Velkého náměstí během hlavní turistické sezony a vytvořit zde příjemné zázemí pro místní i pro turisty. Zajištěno bude občerstvení, provoz zóny a doprovodný program,“ řekl radniční mluvčí Jan Vondrášek.

Lidé se mohou jako vždy těšit i na kulturní akce. Program bude zveřejněn na facebookové stránce relaxační zóny i na internetových stránkách www.kromeriz.eu

Kromě dvou city modulů budou relaxační zónu tvořit lavičky, stolky a židle, lehátka, zastínění, wi-fi připojení, dva dřevěné stánky pro zázemí, mobilní zeleň i herní koutek. Zajištěny budou také odpadkové koše a toalety.

„Novinkou budou vratné kelímky s motivem města Kroměříže, nový bude i koberec s umělou trávou a některé hrací prvky pro děti včetně velkého Člověče, nezlob se,“ prozradil Vondrášek.

Město provozovalo relaxační zónu už třikrát, loni na Velkém náměstí kvůli epidemii koronaviru nebyla. Relaxační zóna bývá vítaným zpestřením letních měsíců ve městě. Během léta nabízí kromě posezení v samotném centru historického města také asi 80 kulturních a sportovních akcí, dílniček a workshopů pro děti i dospělé.