„V Bořenovské ulici, odkud radnice před časem vystěhovala část sociálně nepřizpůsobivých spoluobčanů, vyrostou i nebytové prostory, dětské hřiště, parkovací stání,”řekl František Sovadina z holešovské radnice.

Dvě etapy

V Bořenovské ulici chce postavit obytné domy společnost Developer Group. V první etapě by zde mělo vzniknout šestašedesát bytů a dva nebytové prostory. Ve druhé části výstavby by stavbaři měli postavit sedmdesát bytů.

Projekt počítá s oplocením celého areálu. Byty velikosti od 1+kk po 3+kk už nabízí realitní kancelář, cena se pohybuje od 990 tisíc do 1,7 milionu korun.

Město společně se zástupci developerské firmy tak vyvrátilo fámy, že v Bořenovské ulici by se měla začít stavět ubytovna pro stovky nepřizpůsobivých občanů z jiných měst. Ulice Bořenovského se do povědomí lidí dostala před více než rokem. Na okraj města do montovaného bydlení radnice tehdy přestěhovala neplatiče a další obyvatelé z kolonie ve Školní ulici.

Pomocná ruka

„Sociální byty v Bořenovské ulici nejsou pro nepřizpůsobivé občany, ale pro ty, kteří se momentálně dostali do sociální či finanční tísně často ne vlastní vinou a potřebují od města pomocnou ruku,” uvedl starosta Holešova Zdeněk Janalík.

Dodal, že v poslední době radnice například pronajala tři byty v Bořenovské ulici matkám samoživitelkám, které se dostaly do tíživé situace.

(čtk)