Z pozice velitele byl Linka odvolán už na konci loňského roku. Stalo se tak poté, kdy ho jeho podřízení kontrolovali po jízdě autem a při tom mu naměřili více než jedno promile alkoholu v dechu. Aféra skončila u soudu kvůli podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

„Ačkoli soud nakonec celý případ vyhodnotil jako přestupek, nemohli jsme takový prohřešek jen přejít. Než se celá věc vyřešila, byla vedením pověřena zástupkyně Vladislava Kurfüřtová. K prvnímu květnu byl už pověřen vedením policie Radek Sigmund,“ nastínil starosta Bystřice pod Hostýnem Zdeněk Pánek.

Podle něj nebylo třeba vypisovat výběrové řízení na obsazení místa velitele. Vedení města si po všech úvahách vybralo ze současných zaměstnanců právě Sigmunda, protože byl dlouholetým a schopným strážníkem.

Sám Sigmund se chce v prvé řadě snažit o to, aby byla celá událost s bývalým velitelem zapomenuta a lidé si ji stále nepřipomínali. „Od veřejnosti jsem sice nepocítil žádnou nevrlost, budeme se však snažit, aby nedošlo k dalšímu problému. Prostě pojedeme dál, všichni jsou připraveni pokračovat,“ zhodnotil současný stav Sigmund.

Rozhodnutí jmenovat strážníkům nového šéfa si pochvalují také samotní obyvatelé Bystřice. „Určitě je dobře, že byl původní velitel odvolán. Právě tím, že přišel do této funkce nový člověk, zůstane strážníkům dobrá pověst,“ míní například Dita Goczolová.

„Navíc pokud vím, nebyl původní velitel příliš populární, takže je asi dobře, že přišel někdo, koho budou strážníci rádi a respektovat ho,“ dodala Goczolová.