A zatímco někteří fanoušci budou zápas sledovat doma u televize, spousta jich vyrazí do některého z barů, kde na ně čeká ta pravá atmosféra.

Například v kroměřížské restauraci U Lva už je několik let pravidlem promítání důležitých zápasů na velkém plátně.

„Pokud se jedná o taková utkání, chodí lidí opravdu hodně, většina stolů už je na sobotní večer zamluvená," potvrdil včera Deníku majitel Miroslav Bartošek.

V některých barech lákají fanoušky i na tipovací soutěže o ceny. „Každý host si může do konce první třetiny napsat na účtenku svůj odhad na výsledek zápasu, který odevzdá obsluze. Kdo se trefí, dostane od nás láhev šampaňského. Pokud bude správných tipů víc, bude se o výherci losovat," vysvětlil třeba vedoucí restaurace Sport v Kroměříži Radim Řehůřek.

Také tam pravidelně pouštějí zápasy národního týmu na velkoplošné obrazovce.

„Na sportovní přenosy máme zaplacené i satelitní HD rozlišení, takže se fanoušci můžou těšit na přesný a kvalitní obraz," láká vedoucí .

Kvůli hokeji podle něj navštěvuje restauraci s příznačným názvem Sport opravdu hodně lidí.

„Poměrně dost je stálých zákazníků, ale některé sportovní přenosy, především když hraje Česko, nalákají i nové," míní vedoucí.

Také fotbalovou hospodu Stop v Chropyni navštěvuje i hodně fanoušků hokeje.

„Když je mistrovství, tak bych dokonce řekl, že na něj chodí ještě víc lidí než na fotbal," odhaduje tamní vedoucí Jaromír Mucha.

V další chropyňské restauraci Racek jsou na sportovní přenosy vybaveni jak plátnem tak i televizemi.

„Fanoušků míváme opravdu hodně, máme pro ně připraveny nějaké grilované chuťovky a samozřejmě vyvěšenou vlajku. Výhodou je podle mého i terminál sázkové kanceláře," poznamenal vedoucí chropyňské restaurace Josef Zháněl.

Vše potvrzuje i jeden z návštěvníků restaurace Jaroslav Rozsypal. „Vlajky jsou u Racka dokonce hned tři. Fandíme pořádně a se vším všudy, někdy si bráváme během mistrovství i dresy," řekl Deníku mladík: na dnešní zápas s Finskem se už prý opravdu hodně těší. Celý týden mu totiž zaměstnání nedovolilo naše zápasy vidět, tento už si ale ve své oblíbené hospůdce ujít nenechá.

„Mezi lidmi hokej sleduji mnohem radši než doma, je to úplně jiná atmosféra. Hlavně právě u Racka je to správné prostředí pro sledování hokeje," dodal Jaroslav Rozsypal.

To třiadvacetiletá fanynka Lucie Lesáková z Kroměříže by prý ráda fandila někde ve společnosti, jenže všichni z jejího okruhu známých zůstávají během hokeje doma: je už navíc podle ní pozdě zajišťovat rezervaci.

„Jsem velká fanynka hokeje. Dres zatím sice ještě nemám, ale kdybych jela fandit přímo na stadion, tak si ho určitě pořídím. Třeba se mi podaří dostat se na mistrovství příští rok do Prahy," uzavřela Lucie Lesáková.