„Hodnotí se například technika házení, jak jsou triky těžké a jak do sebe zapadají i třeba jak se barman usmívá a udržuje kontakt s diváky. Tato šou dělá v kategorii Flair asi sedmdesát procent hodnocení, zbytek pak samotný drink," vysvětluje úspěšný barman.

Trvalo rok, než mi lahve nepadaly

Rozhodně se nejedná o jednoduchou záležitost. Lukášovi trvalo asi rok, než se naučil základy triků a přestaly mu lahve padat. „Asi po roce už jsem začal techniku vylepšovat a vymýšlet nové triky," prozradil.

Podobné soutěže se účastnil už asi popatnácté. Za tu dobu už si prý zvykl i na porotu a tréma z něj trochu opadla.

„Na prvních soutěžích byla určitě tréma obrovská, pamatuji si, že jsem skoro ani nevnímal, co vlastně dělám," zavzpomínal s úsměvem.

Na letošním ročníku koktejlové soutěže připravil drink s názvem beefeater good day. „Skládal se z ginu, jahodového likéru, citrónové šťávy a přidal jsem i bazalku, čerstvé jahody, cukrový sirup a na závěr jsem vše zalil perlivou vodou," popsal mladík.

Koktejl musel připravit během šesti minut a u toho bavit i diváky. Doba mu prý na přípravu stačila a i se svým výkonem a výsledným drinkem byl celkem spokojený.

„Házení mohlo být sice lepší, uvítal bych méně pádů, ale na druhou stranu musíme brát všechno s úsměvem," zhodnotil barman svůj výkon.

Z hlavy dokáže Lukáš Košnar namíchat i několik desítek drinků a své umění předvádí i na různých společenských akcích, kde dělá i catering.

„Míchám nápoje na různých plesech, svatbách a předvádím i show jak klasickou, ohnivou i třeba světelnou," řekl barman.

Mezi lidmi, především v Česku, se podle něj stále drží klasika v oblíbenosti drinků, jako je třeba mojito, piňa colada nebo třeba cuba libre.

„Ten trend se opravdu moc nemění. Kromě třeba Prahy a dalších větších měst si lidé prostě nezvykli na velký výběr drinků. Bojí se možná vyzkoušet něco nového. Přitom může barman vymyslet třeba nápoj přímo na míru zákazníka podle toho, na co má zrovna chuť," míní, i když sám nejraději připravuje právě cuba libre a to proto, že je to asi jeden z nejjednodušších koktejlů.

Na kterém nápoji si ale Lukáš Košnar nejvíce pochutná? Těžko se podle něj vybírá, ale je to asi nápoj nazvaný Sour. „Na jeho přípravu se používá gin, bílek a ostružina. Ten je asi můj nejoblíbenější. Základem dobrého drinku je pak samozřejmě také skloubení dvou faktorů, a to kvalitních surovin a dobrého barmana," uzavřel.