„O zhotoviteli díla rozhodla výběrová komise, která vybírala ze dvou nabídek. Její verdikt poté potvrdili radní. Město za vybavení areálu zaplatí 550 tisíc korun,“ uvedl místostarosta Kroměříže Karel Holík.

Turistický mobiliář, který dodá a nainstaluje napajedelská firma, zahrnuje šest ukazatelů, dvě informační tabule, čtyři herní a naučné prvky – uzlovanou, piškvorky a dvě pexesa v podobě interaktivních tabulí, hrazdu a bradla ke cvičení s vlastní vahou, dva přístřešky a dvě ohniště k opékání špekáčků, lavičky, stojany na kola a samozřejmě odpadkové koše. Většina prvků vybavení bude stylově ze dřeva.

Areál bude určený k aktivnímu i pasivnímu odpočinku. Využívat ho mohou lidi k procházkám, setkávání se, pro jízdu na kole, k pořádání menších akcí jako například běžecký kurz nebo třeba představení některých pohybových aktivit.

„Součástí areálu bude i běžecký okruh o délce 1,5 kilometru. Sportovci si na něm budou moci nejen protáhnout tělo, ale také prostřednictvím mobilní aplikace zazávodit a porovnat své výkony s ostatními běžci,“ dodal koordinátor městské mobility Martin Gabryš.

Projekt by měl být dokončen do 30. listopadu tohoto roku.