„Už z loňska je rozestavěná silnice třetí třídy, která vede Počenicemi, včetně tamního mostu. Tato stavba je financována krajem a v letošním roce bude dokončena," podotkl ředitel ŘSD Bronislav Malý.

Letos ale plánují silničáři zahájit další investiční stavby v regionu: zrekonstruují tak třeba průtah Nětčicemi, kde je silnice v opravdu mizerném stavu, či silnici druhé třídy, která vede holešovskou částí Všetuly. Tamní úsek je dlouhý téměř devět set metrů, tyto dvě akce jsou financovány Zlínským krajem.

Právě zmíněný úsek v Nětčicích už delší dobu trápí nejednoho řidiče. „Je to neskutečný tankodrom, ale doslova. Prostě boule a díry za sebou, ničemu se tam člověk nevyhne. Je skvělé, že to konečně opraví, jezdíme tudy k rodině do Zborovic a je to opravdu katastrofa," řekl Kroměřížskému deníku třeba Vladimír Potměšil, který Nětčicemi pravidelně projíždí.

„Další opravy silnic v regionu jsou neinvestičními akcemi a bude se na nich podílet Státní fond dopravní infrastruktury: celkový objem připravovaných akcí je zhruba devadesát milionů korun," vyčíslil Bronislav Malý.

Řidiči tak musejí už brzy počítat s omezením například v úseku Litenčice– Lísky, kde budou opravovat silnici třetí třídy. „Na řadě bude také silnice druhé třídy, která vede od Uhřic až po hranici Zlínského kraje a měří přes kilometr," dodal ředitel krajských silničářů.

K větším opravám patří i silnice druhé třídy od Chropyně do Kyselovic. „Tam opravíme letos přes dva a půl kilometru. Nejdelší plánovaný úsek oprav však vede od Koryčan, kde se týká silnice třetí třídy směrem na Vřesovice až po samotné hranice kraje. Tato část měří necelé čtyři kilometry," dodal Bronislav Malý.

V plánech oprav nechybějí ani kratší úseky silnic druhých tříd v Rymicích, Počenicích-Tetěticích či třetí třídy od Rackové po Žeranovice.

„Celkem letos plánujeme začít opravovat 14 319 metrů silnic. Přesné termíny zahájení a ukončení ale v tuto chvíli nejsou známy, protože u nich většinou ještě ani nebyl vybrán zhotovitel," upozornil Bronislav Malý s tím, že veškeré informace ŘSD zveřejní na svých webových stránkách před započetím staveb. Opravovat se budou ale i cesty přímo v Kroměříži, řidiči musí v dubnu počítat s občasným zdržením i ve městě.

„V současnosti máme objednávku od radnice na opravu výtluků asfaltovou obalovanou směsí ve Šturzově a Braunerově ulici, dále budeme opravovat komunikaci za letištěm směrem na Trávnické zahrádky a výtluky jsou také v ulici Jožky Silného," vyjmenoval za Kroměřížské technické služby František Obdržálek.