Až do konce listopadu tam opravují dělníci průtah obcí. Slavnosti piva to prý nepokazí

Pro tamní živnostníky i návštěvníky obce je omezení sice hodně nepříjemné, novou cestu ovšem uvítají. Vjezd do Roštína je podle tamního starosty Radovana Mana možný jen na povolenky.

„Na začátku obce ve směru od Zdounek je stanoviště, ve kterém je lidé v době od devíti do sedmnácti hodin vydávají,“ informoval starosta.

Rekonstrukce průtahu podle něj sice tamním obyvatelům značně komplikuje život, situace je ale o to horší, že obec je chatařskou oblastí.

„Máme tu na dvě stovky rekreačních chat. Funguje tu také koupaliště, které je hojně navštěvované,“ upozornil Man.

Ať už chataři či příznivci letního koupání se však komplikací obávat nemusejí: i oni totiž obdrží povolenky.

„Myslím, že oprava cesty se na návštěvnosti koupaliště neodrazí. Vydáváme povolenky, kdo chce, si pak může při vjezdu do obce zrovna zakoupit lístek na plovárnu,“ vysvětlil provozovatel roštínského koupaliště Pavel Krsička.

Žádných komplikací se nemusejí obávat ani návštěvníci tamní sokolovny, která nabízí mimo jiné ubytování či sportovní aktivity.

„Je to sice jak pro nás, tak také pro naše klienty hodně nepříjemné omezení, ale když to přetrpíme, tak budeme mít alespoň novou silnici,“ řekl provozovatel zařízení Miroslav Řezáč.

Kdo se sokolovnu rozhodne navštívit, může prý být v klidu. „Každého našeho klienta k nám určitě nějak dopravíme,“ ujišťuje s úsměvem Řezáč.

Za pár týdnů, respektive o víkendu 6. a 7. srpna, se pak v tamním rekreačním areálu Kamínka budou konat tradiční Slavnosti piva, kam mířívají tisíce lidí. Pořadatelé už proto nyní upozorňují, aby lidé do Roštína přijížděli pouze ve směru od Zdounek.

„Tam bude vjezd na Kamínku bez problémů. Návštěvníci obdrží povolenky. Ve spolupráci s policisty bude cesta vyznačena,“ konstatoval vedoucí rekreačního areálu Rostislav Dozbaba.

Objízdná trasa kvůli uzavírce Roštína je vedena ve směru na Litenčice.

Jen o několik kilometrů dál musejí šoféři ale čelit dalšímu omezení. Kvůli opravě potrhané cesty a sesunutému svahu je pro veškerou dopravu uzavřena cesta mezi Koryčany a Jestřabicemi.

„Lidé na nás ale tlačili, abychom silnici nějak zprovoznili. Ve středu 14. července by proto měla být otevřena provizorní cesta, která vznikne na nynějším poli v těsné blízkosti havarijního úseku. Poslouží ale pouze místním lidem a autobusům,“ uzavřel Radek Berecka z Ředitelství silnic Zlínského kraje.