Už tradičně Dožínky zahájil slavnostní krojovaný průvod městem, ve kterém se přestavily folklorní soubory z celého okolí. Hanáci z Hulína, Hlahol Mysločovice, Malý Hanáček Kroměříž, Vsacané, Jabloňka Martinice a mnohé další. Průvodu se už po čtvrté zůčastníila i Petra Chalupová v tradiční hanáckém kroji z Chropyně. Příprava na Dožínky začíná už týden dopředu. Kroj je totiž třeba řádně nažehlit a připravit. „Jen nakulmování límce zabere třeba pět hodin," podotkla Chalupová.

K folklórní tradici se vlastně dostala úplně náhodou. „Nejdříve začala v průvodu chodit v kroji už asi před čtyřmi lety starší dcera. Když se chtěla zapojit i ta mladší, vyfasovala jsem kroj taky, aby tu drobotinu mohla hlídat," popsala s úsměvem svou cestu ke kroji.

Pořídit si takový kroj však není vůbec levná záležitost. „Nový kroj stojí přibližně třicet tisíc i více, záleží jak moc je zdobený. Všechno je to samozřejmě ruční práce," prozradila Chalupová.

I samotné oblékání kroje vyžaduje trpělivost. „Sám se do něj člověk jen tak snadno neobleče.Obléci si kroj pak zabere skoro hodinu, a to na to člověk musí mít ještě další dva lidi, kteří mu pomáhají," dodala Petra Chalupová.

Součástí dožínkových oslav byla už i tradiční soutěž o nejlepší chléb. Přímo na nádvoří zámku mohly jednotlivé soutěžní vzorky ochutnat i návštěvníci Letos si první místo v hodnocení poroty odnesla pekárna Penam.

Hlavním hodnotícím kritériem byla kvalita. „Bodujeme sto bodovým systémem. Hodnotí se značení, vzhled, tvar, objem, kůrka, střída, vůně a samozřejmě chuť. Kdo získá nejvíce bodů, vyhrál," prozradil princip soutěže předseda poroty Pavel Gottvald.

O vítězi odborné poroty rozhodlo pět vybraných porotců. „Samozřejmě každému chutná něco jiného, ale já jsem s výsledkem velmi spokojen," pochvaloval si porotce.

Dožínky a oslavu úrody už tradičně do Kroměříže přilákala tisíce lidí. Stejně jako každý rok, se letos už po deváté, vypravil podívat na krojovaný průvod pan Antonín Hlavinka. „Chodím pravidelně, posledních pár let i s vnoučaty, kterým se to moc líbí," prozradil Hlavinka.

Je prý velmi rád, že se v Kroměříži staly Dožínky už tradicí. „Přece jen zemědělství je důležitou součástí naší společnosti," dodal Hlavinka.

VENDULA PUDELKOVÁ