Jak prožíváte finále miss?

Přípravy prožívám stejně jako ostatní holky velmi intenzivně. Pro většinu z nás je to už teď splněný sen a velký úspěch, být vybrána z 1200 dívek mezi čtrnáct finalistek. Součástí přípravy je hodně společného focení, natáčení medailonků a reklamních upoutávek, takže se vídáme velmi často. Musím uznat, že dívky mají velký smysl pro humor a bývá u toho mnoho legrace. Žádná rivalita a rozepře jak by se dalo čekat. Na těch deset dnů, které jsme společně prožily v lednu na soustředění v Mexiku, nikdy nezapomenu, a po návratu při loučení na letišti došlo i na slzy některých z nás.

Kdo vás vlastně do soutěže přihlásil?

Přihlásila jsem se sama. Už od malička jsem tyto soutěže ráda sledovala, přála si být jednou z finalistek a prožít ten neopakovatelný pocit. Když mi bylo asi pět let, mamka mi ušila krásné růžové, bohatě zdobené šaty a já jsem v nich spolu s finalistkami předváděla promenádu po obývacím pokoji za velkého veselí rodičů a babičky. Je to neuvěřitelné, že na konci finálového večera budu mít od slavného návrháře téměř stejné šaty jako tenkrát od mamky. Přeju všem slečnám, které budou sledovat přenos a snít, ať se jim sen taky splní.

Sledujete kurzy, které jsou vypsány na vaše celkové vítězství?

Vím, že kurzy jsou příznivé, ale beru je velmi s rezervou, protože v minulém ročníku bookmakerům jejich tipy vůbec nevyšly a nakonec se v čele umístily úplně jiné dívky. Vše se rozhodne až během finálového večera.

Co říkáte na konkurenci?

Konkurence je letos velmi velká a většina dívek je považována za favoritky. I ty zbývající mohou ale zazářit a překvapit, což se u těchto soutěží stává velmi často.

A jak je to s vaší podporou přímo v Koryčanech?

Zatím se setkávám jen s velmi příznivými ohlasy a jsem opravdu mile překvapena, kolik lidí mi v Koryčanech fandí a vyjadřuje svoji podporu. Chtěla bych jim tímto moc poděkovat a ujistit je, že se budu snažit je nezklamat.

Když už jsme hovořily o škole, jak se vůbec dá úspěšně skloubit studium a soutěže krásy?

Snažím se o to a myslím si, že se mi to i daří. Soutěže miss a modeling mne velmi baví, ale studium je u mně vždy na prvním místě. Jsem v maturitním ročníku víceletého gymnázia a kromě maturity mne letos čekají i přijímací zkoušky na vysokou. Ráda bych studovala zubní lékařství. A i když jsem někde na soustředění v rámci miss nebo pracovně jako modelka, snažím se být vždy ve spojení se spolužáky a po internetu si učivo průběžně doplňovat. Je to velká vymoženost dneška a moc mi to pomáhá neztratit kontakt se školou. Je pravdou, že dívky, které chtějí v modelingu uspět a něčeho dosáhnout, musí většinu času trávit na cestách v zahraničí, a tam už to se školou moc skloubit nejde. Většinou školu přeruší a dokončí až po ukončení kariéry modelky. A nebo také nikdy.

Jak nejraději trávíte svůj volný čas?

Bohužel volného času mám momentálně velmi málo, a i tu trochu věnuji škole. Snažím se dohnat to, co jsem zameškala. Ale jinak ráda sportuji. Baví mne hlavně tenis a volejbal, ráda plavu a potápím se a v zimě se těším na lyže a snowboard. Už deset let se věnuji také hře na klavír, a ještě nedávno jsem hrou na tento nástroj doprovázela obřady na Městském úřadě v Koryčanech. Když je čas , zajdu do společnosti bavit se s přáteli. Moc ráda se také účastním folklórních akcí v kyjovském kroji, který mi věnovala moje prababička.