Jaroslav Hloušek, který se nedávno stal novým chropyňským starostou, říká v rozhovoru pro Deník:

Jak se vám líbí prvních čtrnáct dní ve funkci?

Pro mě je to velký přechod z toho, co jsem dělal dřív. Od roku 1994 jsem sice pracoval v radě nebo v komisích, ale být starostou je něco odlišného. Uvědomuji si velkou zodpovědnost a vím, že to bude náročné.

Co považujete za priority a nejdůležitější potřeby města?

Jako hodně jiných měst a nás trápí stav komunikací a chodníků. Snažíme se ale každý rok něco vytvořit. Nyní připravujeme projektovou dokumentaci na osmou etapu regenerace panelového sídliště, dále jsme požádali o dotacina revitalizaci náměstí. Všechno je však otázka toho, jestli se peníze podaří sehnat.

Čeká nás dokončení kulturního klubu. Fasáda je hotová, na řadu přijde zateplení podstřešních prostor a největší akce, která se právě koná, je rekultivace skládky. V případě dobrých povětrnostních podmínek budou práce dokončeny počátkem příštího roku.Máte nějaký plán s lázněmi?

Pro Chropyni jsou lázně takovým evergreenem. Je to problém, který lidi zajímá a vím, že obyvatelé je chtějí. Účinky vody byly skvělé na revmatická, dýchací, nervová, srdeční a gynekologická onemocnění.I já budu pokračovat v přípravě k realizaci. Nyní je zpracován záměr, otázkou opět zůstává, jestli se nám podaří dostat prostředky, jestli seženeme privátního partnera, který by lázně financoval nebo provozoval, nebo jestli získáme peníze z dotačního titulu, pokud bude takový titul vypsán.

Dokážete si po práci dopřát i nějakou tu relaxaci?

Zatím na odpočinek vůbec nemám čas. Jinak ale relaxuji sportem. V létě je to squash, chodím také na power jogu, ale nejenom proto, že manželka je profesionální cvičitelkou. V zimě miluji všechny sporty spojené se sněhem od běhu na lyžích, přes sjezdové lyžování až po snowbordování. Mou velkou vášní je také moje motorka.