Letos se je ale sbor dobrovolných hasičů v Kralovicích rozhodl po několika letech změnit a ještě více je přizpůsobit skutečnému zásahu. Tím soutěž v požárním sportu přiblížil reálné situaci útoku.

Divákům navíc nabídl trochu jiný pohled, než jaký skýtá klasický požární útok prováděný ze základny na pohárových a postupových hasičských soutěžích.

„My naopak zařazujeme atraktivní zahájení útoku velitelem družstva, který se musí nejdřív ustrojit a následně doběhnout ke svému družstvu, nebo nejprve donést plné kanystry vody, aby se mohlo začít útočit na červeného kohouta,“ vysvětluje záměry soutěže Ladislav Pospíšilík, náměstek starosty sboru Karlovických dobrovolných hasičů.

V letošním roce si členové všech soutěžních družstev nejprve museli přinést své nářadí z místa, které imitovalo zbrojnici, a následně je rozvinout tak, aby mohli hasit. Soutěžilo se v kategoriích mužů, žen a starších pánů. Do takzvaného útoku naruby se zapojili i rozhodčí, vedoucí družstev a přítomní funkcionáři sborů.

„Z prvního místa se radovaly ženy z Karlovic, které předběhly hasičky z Roštění. V kategorii starších pánů byla dvě velmi vyrovnaná družstva. O naše prvenství tak rozhodlo pouhých 0,68 vteřiny,“ popisuje vyrovnaný souboj Pospíšilík.

Druhá část dopoledne patřila soutěži mladých hasičů, kteří měli dva pokusy v klasickém požárním útoku podle hry Plamen.

„V této soutěži byli nejrychlejší mladší hasiči z Roštění. Druhé místo získal kolektiv z Kroměříže a třetí místo si vybojovali mladí hasiči z Karlovic,“ doplňuje výsledkyLadislav Pospíšilík.