Byl mezi nimi i syn slavného továrníka, po němž byla univerzita pojmenována. Tomáš Baťa mladší také zastává post předsedy správní rady UTB. „Právě jeho se týká první věc, kterou ve své funkci udělám,“ zmínil se Hoza. Společně totiž navštíví pracoviště univerzity Glass Centrum ve Valašském Meziříčí, které se zabývá zpracováním skla, kde Baťa otiskne své ruce do jedné z forem.

Po včerejší inauguraci se stal nejvyšším představitelem univerzity Ignác Hoza

Dlouhodobější plány nového rektora se mají zaměřovat na zvyšování mezinárodní prestiže školy a na přilákání většího množství zahraničních studentů. „Chceme například v Uherském Hradiště vytvořit pracoviště pro modelování krizových situací a systémem boje proti terorismu,“ uvedl.

Od směru, jaký dal UTB bývalý rektor Sáha, se ovšem nechce příliš odchýlit. „Univerzita jím byla nastartována skvěle, já budu pokračovat v nastolených trendech,“ podotkl Hoza.

Samotný Petr Sáha je se svým nástupcem spokojen. „Ví, co je třeba udělat, pro školu představuje velmi dobrou perspektivu,“ zdůraznil a dodal, že ho těší vidět, jak to, co za sebou zanechal, pokračuje dál.

>