Všechna města na Kroměřížsku vyjma samotného okresního města, měla v poslední říjnový podvečer ustavující zasedání zastupitelstev. Své vedení si zvolili v Bystřici pod Hostýnem, Hulíně a Holešově.

Tak, jak předeslali výsledky voleb, úspěch zaznamenali současní starostové, kteří budou pokračovat ve své funkci i v následujících čtyřech letech.

HOZA ZVOLENÝ JEDNOMYSLNĚ

Holešov zasadil první zasedání nového zastupitelstva do slavnostnějších prostor zámku, kde si navolil nové vedení města ve složení starosta Rudolf Seifert a místostarostové Pavel Karhan a Milan Roubalík.

„Zasedání proběhlo tak, jak bylo předesláno dopředu. I opozice se chovala velmi důstojně. Celé zasedání si udrželo trochu té slavnostní atmosféry, o kterou jsme usilovali,“ vyjádřil se staronový starosta Rudolf Seifert.

Podobně hladký průběh zažili i v Hulíně.

„Samozřejmě na prvním zasedání se vždy řeší jen základní úkony, mezi které patří volba vedení města případně odborů. Zasedali jsme v kulturním domě. Jedná se o první zasedání, mnohdy bývá veřejností sledováno víc, než kterékoliv jiné. Ale lidí přišlo méně, než jsme očekávali. Zřejmě nikdo, vzhledem k výsledku voleb, nikdo neočekával nějaké zbytečné tahanice nebo zvraty,“ zhodnotil první zasedání nového funkčního období starosta Roman Hoza.

Všechny zvolené dosadili zastupitelé na své posty jednomyslně.

„Velice si vážím široké podpory všech přítomných, které se mi dostalo. Jsem za to velmi rád a věřím, že to je předzvěst dobré spolupráce i s opozicí,“ poděkoval Hoza.

NEJTĚŽŠÍ VYJEDNÁVÁNÍ O KOALICI

V Bystřici pod Hostýnem sice nebyl průběh jednání tak bezproblémový, ale i zde dopadl podle očekávání. Ve funkci starosty pokračuje i nadále Zdeněk Pánek, který však připustil, že skládání koalice po těchto volbách bylo jeho nejtěžší.

„Bývaly doby, kdy jsem míval dva a půl tisíce preferenčních hlasů. Letos jsem jich měl tisíc pět set. Ze všech šesti volebních období bylo na vyjednávání koalice tohle nejhorší,“ řekl Pánek.

„Po celou dobu pracuji s pokorou a snad to je důvod, proč jsou lidé stále se mnou a důvěřují mi,“ poděkoval voličům muž, jenž v čele radnice stanul již pošesté.

Záda mu tentokrát bude krýt jeden uvolněný místostarosta – Jiří Ott a jedna neuvolněná místostarostka, v současnosti také senátorka, Šárka Jelínková.

Holešov:


starosta: Rudolf Seifert (Koalice pro Holešov)
1. místostarosta: Pavel Karhan (KDU-ČSL)
2. místostarosta: Milan Roubalík (ODS)

Hulín:

starosta: Roman Hoza (ODS)
místostarosta: Jiří Schaffer (NEZÁVISLÍ)

Bystřice pod Hostýnem:


starosta: Zdeněk Pánek (STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ)
1. místostarosta: Jiří Ott (ČSSD)
2. místostarosta: Šárka Jelínková (KDU-ČSL)