„Místa úsekového měření rychlosti jsou pro rok 2023 v rámci Zlínského kraje určena pro Městskou policii Zlín, Městskou policii Uherský Brod a Městskou policii Valašské Meziříčí,“ informoval policejní mluvčí Radomír Šiška.

Peníze vybrané prostřednictvím pokut za vysokou rychlost, jsou podle něj příjmem dané obce s rozšířenou působností, která provádí zpracování a řešení přestupků.

Například kamerový systém v městské části Zlína, v Kudlově, nechal umístit Magistrát města Zlína a ve správě ho má Městská policie Zlín, která provádí následné oznamování zjištěných přestupků.

Ilustrační fotografie - bazén, plavky, 6. dubna 2023, Ostrava.
VIDEO: Plavání nahoře bez? Ve Zlíně se s odvážnou plavkyní zatím nesetkali

„Městská policie Zlín nás požádala o schválení. Žádost o určení místa se opírala o provedená statistická měření tam, kde docházelo k porušování nejvyšší dovolené rychlosti a tím ke zhoršení dopravní situace,“ vysvětluje policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Samotný souhlas je pak podle jejích slov úzce vázán na splnění dalších podmínek, které musí lokalita splňovat.

„Umístění radaru, respektive určení místa měření městskou policií, je až na konci řady dopravně inženýrských opatření. Primárně klademe důraz na to, aby měření prováděly hlídky Městské policie, nikoliv automatizované prostředky,“ dodává Simona Kyšnerová.

Hradiště chce další radary

Úsekový radar provozuje od 1. března letošního roku také Městská policie Uherský Brod.

„Máme jen jeden, a to na silnici II/490 v Újezdci u Luhačovic v ulici 1. května v úseku od domu číslo popisné 210 až po Motorest Štěpán. Rychlost měří v obou směrech v celé šíři komunikace,“ prozradila mluvčí uherskobrodské radnice Elen Sladká s tím, že tam naměřili projíždějícímu vozidlu rekordní rychlost 113 km/h.

Další radar, ale pouze stacionární, je pak v Uherském Brodě umístěn na silnici Prakšická.

Na třídě Tomáše Bati v centru Zlína přibude nové dopravní značení. Oddělí parkovací pruh od pruhů průběžných.
Centrum Zlína svírá další dopravní omezení. Úpravy vyřeší problém se zásobováním

Stacionární radary využívá i Městská policie v Uherském Hradišti.

„Při měření se jedná většinou o místa,  kde jsou přímo ohroženi chodci a zejména děti. Tolerance je daná odchylkou radaru +-3Km/h. Město má zájem pořídit nové radary, ale ještě o tom nebylo definitivně rozhodnuto, věc je v jednání,“ informoval mluvčí radnice v metropoli Slovácka Jan Pášma.