Například v Bařicích lidé slyší nejvíce písničky ze sedmdesátých a osmdesátých let. „Dechovku moc nepouštím. Nejvíc snad písničky Petra Spáleného a jeho písničku Když mě andělé zavolají k sobě, ale ozvaly se hlasy, že je to jako na pohřbu, tak jsem ji stáhla,“ vyprávěla starostka Věra Halamová. Záporné hlasy se v Bařicích ozvaly i v případě, když starostka pouštěla Yvonne Přenosilovou, která některým občanům moc neseděla. „Občas zvolím pro mladé třeba Kabáty, ale lidé na to nejsou zvyklí. Připadá jim to neobvyklé a myslí si, že hrajeme jen k poslechu a ne že je to předzvěst hlášení,“ dodala Halamová.

Hlášení místních rozhlasů v regionu uvádějí různé žánry: od dechovky, přes country až po moderní muziku

Na dechovky vsadili ve Dřínově. „Lidé jsou zvyklí na lidovou hudbu, tak jim ji pouštíme. Občas kvůli změně sáhneme i po písničkách ze Semaforu. Někdy se v řadách mladých lidí vyskytne požadavek na to, abychom nakoupili CD s moderními písničkami,“ informovala dřínovská hospodářka Marcela Oborná.

V Pačlavicích volí podle délky písně

V Jankovicích bývá v režii náhodný výběr. „Hrajeme všechno od dechovky až po moderní hudbu,“ netajila se tamní hospodářka Alena Nedbalová. Podle jejích slov jsou nejčastějšími interprety znějícími obcí Helena Vondráčková, Hana Zagorová a Karel Gott. Lidem ve vesnici to nejspíš vyhovuje, protože jak sama říká, dosud si nikdo nestěžoval a ani nevznesl požadavek na to, aby pouštěla něco jiného.
Hlášení místního rozhlasu v Osíčku uvádí buď Mistříňanka, Moravanka nebo písničky středního proudu. „Střídáme to, abychom uspokojili všechny generace,“ vysvětlila hospodářka z Osíčka Milena Jurková.

Spíš než na žánr vsadili v Pačlavicích na délku písniček. „Hrajeme všechno. Dechovku i osmdesátá léta. Volíme však delší skladby, aby lidé měli čas vyjít před dům a hlášení si poslechnout,“ vysvětlil pačlavický starosta Pavel Čech.

Bořenovice mají svůj vlastní hit

Trochu nezvyklý žánr zvolili zastupitelé ve Vrbce. „Většinou hrajeme country, pro starší ročníky taky pouštíme dechovku, ale to jen občas. Vyloženě moderní hudbu lze z našeho rozhlasu slyšet jen výjimečně,“ přiznala starostka Vrbky Bronislava Ševčíková.

Kromě tvrdého rocku je možné rozličné hudební žánry slyšet i v Bořenovicích. „Kombinujeme to, abychom nikoho nenaštvali. Pouštíme třeba i saxofonový koncert. Ovšem máme svůj hit Co jste hasiči, co jste dělali. Jsme vesnice, ve které skvěle funguje sbor dobrovolných hasičů,“ řekl na vysvětlenou bořenovický starosta Jakub Bednárek.

Snad jedinou obcí, ve které vsadili pouze na dechovku, jsou Kunkovice. „Máme pětašedesát obyvatel a spíše vyššího věkového průměru, tak jim hrajeme to, co se jim líbí,“ uvedl tamní starosta Ladislav Král.