„V nynějším zimním období se nedá pokračovat ve výstavbě, proto probíhá alespoň příprava na obnovení prací. Jakmile počasí dovolí, začne se budovat povrch a technologie fontány a amfiteátru,“ informoval mluvčí kroměřížské radnice Pavel Zrna.

Na řadu podle něj přijde i instalace herních prvků a mobiliáře zahrnujícího kromě laviček a odpadkových košů například i lezeckou stěnu.

„Je třeba také dokončit veřejné osvětlení, asfaltové povrchy a sadové úpravy,“ doplnil mluvčí.

Letošní finální úpravy přijdou zhruba na devět milionů korun, které město uhradí ze svého rozpočtu.

„Celkový rozpočet na akci je asi pětatřicet milionů korun. Do konce loňského roku jsme proinvestovali přes čtyřiadvacet milionů, což je v podstatě výše dotace, která nám byla přislíbena z evropských fondů,“ vyčíslila manažerka projektu Libuše Spáčilová.

Dokončení rozestavěného Hanáckého náměstí je pro letošek jednou z priorit kroměřížské radnice, kvůli tomu také město v rozpočtu nepočítá s další žádnou velkou investicí.

Přeměna lokality byla zahájena vloni. Zásadní úpravy jsou už hotové. Vytvořeny byly mimo jiné nové komunikace, včetně kanalizace a kabelů veřejného osvětlení, položeny jsou i základy konstrukce fontány.

Na novou tvář Hanáckého náměstí se už řada lidí těší. „Bude to pěkné, plány vypadaly hodně lákavě,“ řekla například Jana Bartová, která je vedoucí Klubu Velehradská, jež sousedí s náměstím.