Úprava prostranství si vyžádala i částečná dopravní omezení, která ale autobusovým dopravcům a tamním obyvatelům nevadí. Podle nich totiž byla revitalizace náměstí potřeba.

„Jsem rád, že centrum Kvasic, nevyjímaje autobusového nádraží, bude vypadat lépe. Uzavírka mi proto vůbec nevadí. K domu se dostanu jinou cestou,“ svěřil se například Lubomír Pliska z Kvasic. Problémy nemají ani řidiči autobusů. „Žádné komplikace nám to nepůsobí. Naopak jsme rádi, protože po ukončení prací bude otevřena ulice Parková. Tu jsme v dřívějších letech využívali, pak byla ale uzavřena. Nyní se můžeme těšit, že po jejím zprovoznění ušetříme několik stovek metrů,“ zhodnotil náměstek kroměřížské dopravní společnosti Krodos Vladimír Dostál.

Při první etapě revitalizace dělníci upravili hlavně kanalizaci. „Položili ale i nový asfaltový povrch v ulici Parková,“ informoval starosta Kvasic Lubomír Musil.

Řemeslníci podle něj v těchto dnech pracují už na nové žulové dlažbě v prostranství autobusových zastávek. „Součástí úprav jsou také chodníky a nové veřejné osvětlení,“ dodal Musil s tím, že úpravy pro letošek ukončí koncem listopadu.

Další etapu zahájí kvasičtí nejpozději v březnu příštího roku. Týkat se bude zámecké zahrady. „V plánu máme nejprve vykácení starých a nemocných stromů. Poté tam zhotovíme nové cestičky a altánky,“ přiblížil Musil.

Na obnovu náměstí Antoše Dohnala se obci podařilo získat z Evropské unie dotaci ve výši sedmnácti milionů devět set tisíc korun. Dva miliony korun pak kvasičtí vyčlenili ze svého rozpočtu.(