„České i moravské léto je plné festivalů. Hudebních, pivních, sportovních, vinných, divadelních, či filmových. Jen málo z nich ale nabízí plnohodnotné propojení dvou z těchto směrů,“ objasňuje Jirka Volák své tvrzení. Pátý ročník sportovně hudebního festivalu Krom Wars se bude konat poslední srpnový den na koupališti Bajda.

Pořádný cirkus

„Harmonogram sestává z pečlivě seskládaného mixu adrenalinové show a koncertů legendárních kapel,“ říká Jirka Volák. Jako bývalý špičkový freestyle lyžař zná ty nejlepší evropské a světové jezdce osobně, proto pravidelně přijme několik z nich pozvánku, aby přijeli udělat na speciální letní rampu do Kroměříže „pořádný cirkus“.

Účast na akci přislíbil také držitel zlaté medaile ze zimních olympijských her v Salt Lake City v roce 2002 Aleš Valenta. Ve své disciplíně, v akrobatických skocích na lyžích, předvedl jako první na světě trojité salto s pěti vruty. Přítomnost Aleše Valenty měla být pro návštěvníky překvapením.

„Jak už se stává, novinky se šíří rychle a tak dnes už všichni ví, že se na něj můžou těšit,“ usmívá se Volák.

„Bude prý záležet jen na publiku, jestli se Aleš nechá přesvědčit a ukáže něco ze sportu, ve kterém exceluje,“ dodává Volák.

Dopad do vody

Adrenalinem nabité skoky na lyžích přímo na hladinu bazénu bude střídat wakeboard na prknech přes dva bazény.

„Přibližně šest pater činí výška rozjezdové věže na skok pro lyžaře. Ten je pak vyšle až do šesti metrové výšky a přibližně 20 metrů daleko. Vtip všeho spočívá v tom, že oproti zimě, kdy se dopadá na sníh, tak u nás se přistává na hladinu bazénu. A to je dost efektní,“ zmiňuje organizátor.

„Navíc se o Krom Wars titul poperou borci na vodních prknech, pro které připravíme náročnou trať plnou skoků a překážek přes dva bazény. Prostě zábava, která k létu a bazénu patří,“ přidává Volák.

Něco pro děti, maminky i milovníky hudby

Hlavní pořadatel připomíná, že akce je určena pro všechny. „Sami už máme rodinu, proto jsme pro nejmenší připravili skákací hrady a maminky si můžou bezplatně zacvičit jógu,“ láká rodiny Jirka Volák.

Naopak pořádně vyřádit se budou moci zájemci i po skončení akce, kdy se pozvolna zábava z Bajdy přesune přes ulici do Music Clubu Slady. Hudba se však bude linout koupalištěm po celý den.

„Hudební doprovod zajistí klasicky DJové a v pravidelných blocích během dne vystoupí kapely INÉ KAFE, RED HOT CHILLI PEPPERS – REVIVAL nebo bláznivá holka, punkerka která si nebere servítky, MUCHA s kapelou,“ vyjmenovává Volák.