Nejzajímavější částí programu jsou pak vždy expedice, které prověří jak fyzickou, tak psychickou zdatnost mladých lidí. Právě na přípravu expedic, ale nejen na ni, bylo zaměřeno také lednové setkání všech, kteří jsou v letošním školním roce v TyMy do programu zapojeni.

„Program byl velmi pestrý, mladí lidé besedovali třeba s Petrem Kolaříkem, zlatým účastníkem DofE a současným ambasadorem. Velmi ochotně odpovídal na všechny dotazy ohledně svých zkušeností z programu,“ dodala ředitelka.

Velká část setkání byla věnována poznávacím a seznamovacím hrám, do kterých se zapojili také zahraniční dobrovolníci Ainhoa a Chris. Další program byl pak celý věnovaný přípravě expedic.

„Nejdříve přišel mezi účastníky Pavel Šlechta z Českého červeného kříže, který zajistil školení o první pomoci, další část byla věnována praktickým ukázkám, tedy umělému dýchání a podobně. Další program už probíhal venku, všichni si zopakovali práci s mapou a buzolou, rozdělávání ohně a vaření v přírodě,“ vysvětlila Jarmila Vaclachová.

Výsledkem této části byl také výborný guláš, na kterém si všichni pochutnali. Po obědě se pak mladí účastníci projektu dozvěděli o vybavení na expedici.

„Instruktáž provedl Štěpán Ševčík, zlatý účastník DofE, který má za sebou velmi náročnou expedici v Irsku. V poslední části setkání si pak všichni přítomní vyzkoušeli terapii smíchem a několik zajímavých her, které pro ně připravili zahraniční dobrovolníci,“ podotkla ředitelka a poděkovala za spolupráci také vedení Gymnázia v Holešově.

„Díky němu se v letošním školním roce zapojilo pět nových studentů, další jsou pak z různých středních škol našeho kraje, ze Zlína a Kroměříže. Jsme moc rádi, že můžeme mladým lidem nabízet zajímavý program, díky kterému se učí naplňovat svůj volný čas a stanovovat si různé cíle a plnit své sny,“ uzavřela Jarmila Vaclachová.