Členové Moravského rybářského svazu a střediska volného času Šipka v Kroměříži tam uspořádali pro mladé rybáře do osmnácti let soutěž O Zlatou udici. „Po dvaceti letech jsme se ji pokusili znovu oživit Chceme dát příležitost i mladým z Moravy, které tento sport baví, postoupit přes krajské kolo do národního,“ podotkl organizátor Stanislav Honzírek..

Český rybářský svaz tuto soutěž pořádá pravidelně každý rok. „Tím, že si i na Moravě mladí rybáři teď projdou všemi koly, mají nárok se celostátní soutěže také zúčastnit,“ vysvětlil organizátor.

Okresního kola se o víkendu zúčastnilo osmadvacet mladých rybářů. „Sjeli se sem z Kroměříže, Chropyně, Hulína a Zborovic. Čekali jsme jich ale víc. Před lety se do soutěže hlásilo i šedesát sedmdesát dětí. Zřejmě mají jiné zájmy nebo jim stačí chytat si ryby jen tak na povolenku,“ domnívá se Honzírek.

Součástí soutěže byly tři disciplíny. Lov ryb udicí, rybářské znalosti a dovednosti a rybolovná technika. „Vyhodnocují se všechny a vyhraje ten nejvšestrannější rybář,“ nastínil organizátor.

Mezi příznivce rybolovu patří Richard Fochr z Jarohněvic.„Cho­dím už dlouho do rybářského kroužku na Šipku. V rodině chodí na ryby jenom strýc, ale do soutěže mě přihlásili rodiče. Dnes jsem zatím chytil jenom malou plotičku, ale pokusím se chytit ještě něco většího,“ poznamenal malý rybář.