Na místo vyjeli profesionálové a dobrovolníci z Holešova. Po příjezdu na místo zjistili, že se tam srazila Toyota a Škoda Felicia s nákladním vozem Policie ČR,“ informoval mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

V ranní mlze předjížděla Toyota policejní nákladní auto a v protisměru se střetla s druhým autem. Řidič policejního vozu se snažil zabránit dalšímu střetu a strhl auto mimo silnici, kde havaroval.

„Hasiči nemohli přes odstavené kolony aut projet k místu nehody, vůz odstavili a zbytek cesty doběhli. Před příjezdem zdravotnické záchranné služby poskytli předlékařskou první pomoc zraněným lidem. Jeden člověk byl zraněn ve škodovce, další zranění utrpěli policisté z kynologického oddílu,“ pokračoval Mitáček.

Nákladní auto totiž převáželo policisty se psy z výcvikového střediska v Dobroticích. „Na vyproštění jednoho zraněného policisty, který byl v zadním prostoru museli hasiči použít transportní nosítka a nastavovací žebřík. Zranění byli ošetřeni a předáni do sanitek. Doprava byla po dobu zásahu integrovaného záchranného systému zcela zastavena,“ uzavřel mluvčí krajských hasičů.