Před vlakovým nádražím každodenně parkují desítky aut. Majitelé je tam podle radnice nechávají odstavená a pokračují v cestě například do zaměstnání po železnici. Některá z těchto aut však brání v průjezdu autobusům.

„Proto jsme se po dohodě s náměstkem hejtmana pro dopravu Zlínského kraje Radkem Doleželem rozhodli zrealizovat samostatný prostor pro autobusovou dopravu. Vznikne oddělením dvou už dříve vybudovaných nástupních ostrůvků betonovým silničním svodidlem a osazením zákazových dopravních značek. Tímto řešením zaručíme, že autobusy budou mít vždy prostor k průjezdu,“ uvedl starosta Hulína Jaromír Žůrek.

V těchto dnech začala dlouho očekávaná rekonstrukce Sokolovny v Hulíně.
V Hulíně začala rekonstrukce tamní Sokolovny. Potrvá do poloviny příštího roku

Dodal, že řešení je nutné zrealizovat i s ohledem na zajištění fungování náhradních autobusových linek během případných výluk na železnici.

„Vyčlenění samostatného prostoru pro průjezd autobusů je prvním z opatření hulínské radnice v procesu zlepšení dopravní situace před vlakovým nádražím. Těmi dalšími budou zpracování projektu parkovacích míst v lokalitě, jehož výsledkem by mohlo být i navýšení jejich celkového počtu, a projektu na celkovou revitalizaci prostranství,“ doplnil mluvčí hulínské radnice Zdeněk Dvořák.