„Místa by měla sloužit všem, kteří měli dříve problém s krátkodobým zaparkováním auta, jelikož parkoviště bylo po většinu dne obsazeno dlouhodobě odstavenými vozidly,“ vysvětlil ředitel bystřické městské police Radek Sigmund.

Proto se město rozhodlo problém vyřešit, nově se na místech smí stát jen třicet minut. Parkovací prostory jsou nyní označeny dopravními značkami Parkoviště s parkovacím kotoučem s dodatkovou tabulí časového omezení platnosti.

„Ve vyznačené době je stání na těchto vyhrazených místech podmíněné umístěním parkovacího kotouče s nastavenou dobou příjezdu,“ doplnil Sigmund.

Kotouč je z papíru a má posuvný časový měřič. Při zaparkování na něm řidič vyznačí čas, kdy přijel, a do přikázaných třiceti minut pak musí místo uvolnit. Koupit se dá v několika prodejnách v centru města za asi třicet korun a parkovat díky němu motoristé smí i na ostatních parkovištích označených příslušnou značkou. Jen v Bystřici jsou kromě toho nového u pošty ještě další tři.

„Systém se velice osvědčil. Návštěvníci, kteří potřebují na krátkou dobu zaparkovat u centra a vyřídit to nejdůležitější, jsou spokojení,“ pochvaluje si ředitel.

Méně spokojení už však budou ti, kteří se pokusí na místě zaparkovat bez potřebného kotouče. Těm pak totiž za přestupek hrozí tučná pokuta.