Pro starší čtenáře je pak připravena třeba přednáška o proměnách Holešova v 16. století a kurz o orientaci na webu knihovny.

„Samozřejmostí týdne knihoven je zápisné zdarma, internet zdarma i pro neregistrované čtenáře a amnestie pro dlužníky,“ poznamenala Dana Podhajská z Městského kulturního střediska.

Pohádkové čtení nabízí už od úterka tři regionální osobnosti: autora pro děti a mládež Jana Svitáka, který ze svých knih předčítal v úterý 3. října, ve středu pak přišel na řadu ředitel Zámku Holešov a někdejší divadelní herec a režisér Pavel Chmelík, který dětem četl úryvek z Werichova Finfára, a v pátek 6. října od 10 hodin bude ze svých básnických sbírek předčítat Helena Žůrková.

Přednáška a proměnách renesančního Holešova v 16. století s Janem Štětinou z kroměřížského pracoviště národního památkového ústavu se v knihovně koná ve čtvrtek 5. října od 17 hodin.

Po celý první říjnový týden jsou navíc prostory i zákoutí holešovské knihovny veřejnosti otevřeny k nahlédnutí v rámci Týdne otevřených dveří. (hed)