Členové spolku Biskupští manové se v dobových kostýmech po většinu prázdninových pátků vydají na putování po zajímavých místech a za originálními příběhy, které se v Kroměříž kdysi dávno udály, nebo možná také ne…O prohlídky, které se konají za podpory města Kroměříže, je každoročně velký zájem.

„Prohlídky s Biskupskými many jsou vhodné pro všechny věkové kategorie, rodiny s dětmi, seniory i studenty. Lákají jak dospělé, kterým jde o získání informací o městě a jeho historii, tak i děti, kterým se líbí scénky vztahující se k tématům prohlídek,“ uvedl starosta Jaroslav Němec.

Lenka Filipová
Tři tygři, Voxel či Miloš Knor. Takové budou letní podvečery v Kroměříži

Na procházku malebnými ulicemi města se mohou zájemci v doprovodu průvodců v dobových kostýmech vydat v pátky 1., 8., 22. a 29. července a 12. a 19. srpna.

„Tématem letošních komentovaných kostýmních prohlídek je architektura 19. a 20. století a výklad je zaměřen na zajímavosti, o nichž se turisté v běžných propagačních materiálech nedočtou,“ přiblížila Šárka Kučerová z kroměřížské radnice. Dodala, že každá z prohlídek začíná na Velkém náměstí v 18 hodin, sraz účastníků je tradičně u kašny. Vstupné činí 80 korun pro dospělého a 50 korun pro děti a seniory.