„Čekal jsem, že se aspoň o něco málo tržby navýší. Že to bude až takováhle mizérie, jsem si skutečně nemyslel,“ posteskl si například majitel restaurace Sport v Kroměříži Milan Motal.

Do kasy podle něj olympiáda žádné peníze navíc nepřinesla. Jediným dnem, kdy sportovní klání hosty nalákalo, byl první zápas českých hokejistů proti Slovensku.

„Ten byl v šest ráno, takže jsme otevřeli a přišlo tak pětadvacet lidí. Další utkání se hrála ale už ve čtyři ráno a naše restaurace není non-stop, nemůžu nutit pracovníky, aby tu byli od čtyř až do noci,“ vysvětlil Motal. Podobně si slabé zisky vysvětlují také provozovatelé některých restaurací v Holešově.

„Hokej byl kvůli časovému posunu v pozdních, nebo spíš brzkých ranních hodinách. Tím pádem ho lidi nešli sledovat do hospod,“ potvrzuje vrchní Restaurace Kanada Marin Velikovský.

Dveře zařízení se podle něj bez ohledu na utkání zavíraly standardně o půlnoci.

„Tržby tím pádem zůstaly stejné, jako kdykoli jindy,“ dodal Velikovský.

Žádná očekávání od dění olympiády pak neměli v restauraci Ve Dvoře ve Zdounkách.

„Jsme zvyklí na své pravidelné hosty, takže jsme nárůst tržeb nečekali. Sešli se tu třeba fotbalisti a dívali se společně na některé disciplíny, ale žádný příliv nových hostů se neudál,“ zhodnotila tamní servírka Veronika Musilová.

Stejně se k otázce staví také v obecní restauraci Břest. „Tržby se nám moc nezměnily. Zklamaní ale nejsme, protože jsme od olympiády nic speciálního neočekávali. Máme jen malou televizi a všechno se stejně vesměs rozhodovalo až v noci,“ vysvětlila servírka Věra Kulková.

Nepříznivý čas jednotlivých soutěží nevyhovoval ani sportovním příznivcům.

„Chtěl jsem se jít podívat na hokej, na Bauera nebo třeba na Sáblíkovou do hospody s partou kamarádů k pivu. Ovšem všechno se konalo ve všední dny nejdřív od půlnoci, většinou spíš ještě později. A když člověk vstává ráno v šest, nemá to smysl,“ myslí si například František Churavý z Kroměříže.

Stejně jako řada dalších lidí tedy podle svých slov zůstával každý večer doma.

„Snad to na příští olympiádě bude vycházet časově trochu lépe. Třeba by i ti naši hokejisti byli úspěšnější, kdyby je v českých hospodách podporoval chorál,“ uzavřel s úsměvem Churavý.