Kroměříž

„Voda je teď opravdu teplá, odpoledne dosahuje ve velkém bazénu 25 stupňů Celsia,“ píše se na facebookové stránce Sportovních zařízení města Kroměříže.

Tamní areál otevírá v 9 hodin a naopak se zavírá v 19 hodin.

„Pokud se k vodě vydáte až na 16. hodinu, máte vstup zlevněn,“ hlásí facebook Sportovních zařízení.

Bystřice pod Hostýnem

Živo je i na koupališti na druhém konci okresu. V Bystřici pod Hostýnem. Provoz zde zahájili tradičně na den dětí 1. června. Už na konci dubna na koupališti vyměnili filtry včetně podstavců.

„Udělala se komplet celá filtrace. Má to velký vliv na kvalitu vody. Vše je nově v plastu. Voda se přes noc neochlazuje,“ uvedl provozovatel Jakub Juračka. Na koupališti přibude ještě asi 40 nových hliníkových křesel a skákací hrad.

Holešov

Zatímco v Bystřici už mohou lidé do vody od začátku června, Zámecké koupaliště v Holešově otevřelo teprve včera. Teplota vody je 22 stupňů.

„Připraveny jsou pro vás dva bazény, oddělený dětský bazén je letos obohacen o nový vodní prvek. Zbrusu nové jsou také herní prvky na dětském hřišti,“ prozradila radniční mluvčí Hana Helsnerová.

Hulín

I hulínský koupák je otevřen teprve pár dnů. Své brány veřejnosti otevřeli až o tomto víkendu. Protože základem koupaliště je i občerstvení, rozšířili v Hulíně prostory pro občerstvení. Hulín si ale zakládá na zeleni. Jako tradičně má krásnou květinovou výzdobu.

„Vysázeli jsme dva stromy a chceme v tom pokračovat, abychom na některých místech trochu přistínili. Zejména u dětského bazénu,“ prozradil pro Deník starosta Roman Hoza přímo z areálu koupaliště.

Rusava

Velmi známé je i koupaliště na Rusavě. A to díky svým solárním panelům, které umožňují nejenom udržovat v koupališti teplejší vodu, ale také zahájit provoz dřív, respektive ukončit sezonu později. I zde se letos budovalo.

„Na letošní rok se chystá nová atrakce. Doplňkové hřišťátko k dětskému bazénu. Je to atrakce, která by měla přilákat rodiče s dětmi. Její cena je 1,5 milionu korun,“ vyčíslil starosta.

Obec do rozvoje koupaliště investuje nemalé peníze. Za poslední téměř dvě desetiletí se zde proinvestovalo 50 milionů korun.

Dvůr Honětice

Velmi oblíbená se v poslední době stávají také přírodní koupaliště. A tím je například Dvůr Honětice. Přírodní biotop zde byl vybudován v roce 2012. Jedná se o koupaliště s přírodním systémem filtrace vody.

„Voda je čištěna v tomto případě třemi biologickými zónami, tedy mělkými vodními plochami ve kterých je vysazeno druhově bohaté společenství vodních rostlin. Voda z koupací nádrže se čerpá do biologických zón, kde se pročistí a volně přitéká zpět do koupací části,“ uvádí provozovatelé na svém webu.

Pozor na pravidla

Pro návštěvu koupaliště platí i hygienická omezení. Je nutné mít u sebe potvrzení o testu (z odběrového místa, ze zaměstnání, ze školy). Stačí i samotest nebo čestné prohlášení. Případně je možné se prokázat certifikátem o očkování nebo potvrzením o maximálně 180 dnech od prodělané nemoci covid-19.