Svah Cvičná louka na Tesáku je v provozu už devátý den. „Konečně trochu chumelilo a my teď máme na sjezdovce asi pětadvacet centimetrů sněhu. Jedou zároveň oba dva vleky, pro dospělé i dětský,“ informovala za Ski Areál Tesák Jana Odvršová.

Zároveň potvrdila, že dnešní Tříkrálový závod pro děti se může uskutečnit se vší parádou. „Podmínky pro děti jsou skutečně vynikající,“ potvrdila Odvršová.

Nejnavštěvovanější v regionu bývá každoročně Troják, i tam se naplno lyžuje na hlavním svahu A. V provozu jsou i dva dětské lanové vleky. Stav sněhu: místy až půl metru.

„V úterý jsme mohli rozjet první vlek. Uteklo nám sice osm dní, ale v současné době máme přetlak lyžařů. Fungujeme ve dne v noci, zároveň chceme zvýšit sněhovou pokrývku až na jeden metr, abychom mohli rozjet i svahy na jižní straně,“ prozradil ředitel Ski Areálu Troják Jakub Juračka.

Také provozovatel svahu na Rusavě Miroslav Ludvík hlásí, že lyžařů je dostatek.

„Průměr sněhové pokrývky činí půl metru. Jako všude jinde i my průběžně zasněžujeme a pokud bude i nadále přírodní sníh, bude to jenom dobře,“ přeje si Ludvík. Poslední čtvrtý vlek se na Rusavě rozjel právě dnes, lyžaři si tamní sjezdovku mohou užívat už pátý den.