A právě třetí závěrečný díl trilogie představili v sobotu 2. května na Kamínkách v Roštíně. Křest se stal prvním letošním setkáním Chřibomilů, kteří se tam sjeli ze Zlínského i Jihomoravského kraje; nejvzdálenější byla patrně návštěvnice z Nikolčic u Hustopečí, nechyběli ani pravidelní účastníci těchto setkání z Brna.

Aktu křtu se společně s autory ujala i další členka autorského týmu básnířka Ester Vratislavská, která do všech tří publikací přispěla poezií. Vše dobré na cestu knížce ke čtenářům popřáli její kmotři, předseda mikroregionu Chřiby Jan Petřík a Pavel Dvořáček, ředitel firmy Jelínek a. s. Vizovice, jež obohatila trilogii mapou studánek a turistických cest v Chřibech. Tu dostává každý zájemce ke knížce zdarma.

„Čtenář může prostřednictvím knihy navštívit studánky povodí potoků Buchlovického, Klimentského, Jankovického, Jalubského, Salašky a říčky Kyjovky. Ve třech dílech publikace jsou popsány studánky v celkem 19 povodích Chřibů. Studánek je více než 220," uvedl Bořek Žižlavský.

Popisy studánek doprovázejí jejich pověsti, zajímavosti z okolí, jsou bohatě doplněny barevné fotografie a souřadnice studánek.

Problematiku vodních zdrojů v Chřibech připomněl ve svém vystoupení člen Expedice Jaroslav Hrabec a pak se už zástup Chřibomilů vydal na vycházku k Roštínské kapli s pramenem léčivé vody.

„Ten den se beze zbytku vydařil i zásluhou krásného počasí. Na Kamínku se sjely bezmála dvě stovky Chřibomilů, to je skutečně velký počet, příště asi budeme muset udělat setkání někde kolem Barborky nebo na louce pod Buchlovem," pochvaloval si účast Jiří Jilík, vydavatel chřibské edice.

Další nejbližší představení knihy se uskuteční v sobotu 20. června v 150 hodin v příjemném prostředí hospůdky Na hradské ve Vrbce, na severní straně Chřibů. Další její prezentace se budou konat například v Koryčanech, či Zdounkách.