Projekt počítá s přístavbou i nadstavbou stávající budovy a s instalací nových vnitřních technologií. Starosta Roman Hoza se o využití nové Sokolovny neobává. Současné prostory Kulturního klubu jsou podle něj poddimenzované. Nejmenší sál by navíc mohl sloužit například pro dramatický kroužek či lekce jógy.

Ředitelka Městského kulturního centra Jarmila Zakravačová rekonstrukci Sokolovny vítá.

„Těší mě, že se opraví chátrající budova. Jsem ráda, že ji pak budeme moci využívat,“ říká Jarmila Zakravačová.

„V současnosti vleze do sálu na 250 sedících návštěvníků. V případě plesu je to ještě méně,“ prozradila ředitelka.

„V případě menšího počtu zájemců ale nevypadá hlediště tak prázdně jako ve velkém sále,“ směje se Zakravačová.

Obyvatelé Hulína však nedají na kulturu dopustit. Například tradiční Svíčkový koncert konaný ke konci roku je vždy vyprodaný. V loňském roce se tak dočkal dalších dvou „repríz“.

Interiér holešovského plaveckého bazénu.
Bazén v Holešově čeká rekonstrukce, lidem se to nezdá

Hotovo do konce roku 2022

Investice 80 milionů korun je rozložená do třech let.

„S opravami chceme začít letos na podzim. Pokračovat budou přes celý rok 2021. Během první poloviny roku 2022 bychom chtěli mít hotové stavební práce a pak budou ještě následovat nějaké úpravy v interiéru. S rekonstrukcí bychom každopádně chtěli v roce 2022 skončit,“ míní starosta Roman Hoza.

„Jsme připraveni rekonstrukci objektu spustit. Projekt je hotový, máme představu o financování celé akce. Věřím, že rychle proběhne stavební řízení a výběr dodavatele. Pro naše město jde o stavbu velkého významu,“ prohlásil Roman Hoza.

Město si v letošním roce bere úvěr 60 milionů korun. Ten však není účelově vázán pouze na opravu Sokolovny a město jej může použít na cokoliv. Každopádně právě z něj bude putovat 11 milionů na opravy, které proběhnou v letošním roce. Přesto se Hulín pokusí získat na část úprav Sokolovny peníze z dotačních titulů.

„Žádáme o dotaci na některé stavební části – tepelný zdroj, zateplení a fotovoltaiku na střeše,“ říká starosta a dodává, že pokud by uspěli v plném rozsahu, ušetřilo by město zhruba deset procent z investované částky.

Lenka Merghentalová
Bývalé ředitelce nemocnice se dostalo uznání od svých podřízených

Hulínská Sokolovna dnes a v budoucnu

- Hulínská Sokolovna se skládá z jednoho sálu s balkónem – bývalého kina. Druhým sálem je de facto tělocvična. Oba sály jsou oddělené dřevěnou zástěnou, dají se tedy spojit. Když se koná ples, sály se propojí, aby vzniklo více prostoru.

- V bývalém kině se uvažuje o instalaci vyvýšeného snadno demontovatelného hlediště. Právě pro případy, že se bude konat ples.

- Tělocvična má dnes vysoký strop. Ten se sníží a tím nad tělocvičnou vznikne prostor, ze kterého bude třetí sál.

- Počítá se s vybudováním občerstvení s kuchyní, které bude v obou patrech.

- V plánu je vybudování parkoviště spojené s výsadbou stromů mezi jednotlivými místy na stání, a rekonstrukce přilehlých chodníků a komunikací.

- Na střechu budou umístěny solární panely.