„Postupně jsem si začala uvědomovat, že mi nestačí jen někde tančit. Měla jsem vlastní nápady jak by mělo vše fungovat a také jak by měla vypadat choreografie. Proto jsem se před osmi lety odloučila od své tehdejší domovské skupiny Xento a založila jsem TS Trick," vzpomíná Alena.

V současné době se věnuje dvěma tanečním složkám a to juniorské a dospělé. Dohromady čítá asi pětatřicet lidí a každá kategorie se schází dvakrát týdně na tréninku. „V soutěžním období ale hodiny strávené na trénincích přibývají a dosahují závratných výšin," podotýká s úsměvem.

Soutěžní choreografie, které pak skupiny nacvičují zhruba čtyři měsíce, sestavuje Alena Csomorová sama.

„Snažím se samozřejmě v oboru dál vzdělávat, navštěvuji proto workshopy a street dance kempy, které mi dávají inspiraci. Většina choreografií je ale autorských," říká.

Letos sezonu skupina zahájila na soutěži Tancer Cup ve Zlíně, odkud si junioři odvezli druhé místo z celkem čtrnácti choreografií. V Lipníku nad Bečvou a následně v Zubří v soutěži s názvem Hot dance obsadili dokonce první místo.

„Na soutěži Děti fitness bodovali jak junioři opět s prvním místem, tak i dospěláci s místem druhým.Obě skupiny se proto kvalifikovaly na finále Mia festival v Praze," pochlubila se Alena.

Poslední dobou se skupiny hodně zaměřují na taneční styl s názvem dancehall.

„Je to styl, který nás nadchl a proto se ho snažím vyučovat i na našich nových otevřených hodinách, každý čtvrtek od 19 hodin," pozvala zájemce.

Hodiny nejsou jen pro zkušené tanečníky, ale pro kohokoliv, kdo se chce něco naučit, zasportovat si a zablbnout. „Myslím, že se nám to docela daří, na minulé hodině tančilo neskutečných šedesát lidí," poznamenává Alena.

Rádi prý do skupiny přivítají i další taneční nadšence.

„Pro nadcházející taneční sezonu jsme vypsali kromě juniorů a dospělých nově i kategorii dětí. Hlásit se k nám tedy může kdokoliv od šesti do pětatřiceti let," ujišťuje.

Jí samotné se před čtyřmi měsíci narodila holčička, ale i během těhotenství zvládala skupiny připravovat na soutěže. „Poslední trénink před porodem jsem absolvovala v neděli a malá se narodila hned další týden ve čtvrtek. Týden po porodu už jsem byla na tréninku znovu," vzpomíná.

Bylo to však náročné, hlavně proto, že byla na rizikovém těhotenství. „Díky úžasnému partnerovi a ochotným rodičům se dokonce podařilo jedno vystoupení zorganizovat z porodního sálu," vzpomíná s úsměvem Alena.

Tréninky prý po porodu zvládá dobře, dokonce už má odtančeno i několik vystoupení s dospělou kategorií. „Na těle je ale rok netrénování opravdu znát, proto se k plnému soutěžení vrátím až po prázdninách," uzavřela.