Svézt se s nimi mohou i zájemci mířící na tradiční pohádkový les, který se stejně jako oslavy koná v sobotu, a to v lese Boří v Divokách u Zdounek. „Děti se mohou těšit na zhruba třicet postaviček. Na hřišti je pak čekají různé soutěže,“ láká za pořadatele Pavel Lehkoživ.

Akce se koná od devíti do dvanácti hodin, v případě deště se pak přesouvá na následující den. Mezi Zdounkami a Divokami by měla být zajištěna autobusová kyvadlová doprava.

Stěžejní sobotní událostí je však už zmíněné výročí železniční tratě. Oslavy se konají pod vedením občanského sdružení Kroměřížská dráha ve spolupráci s Českými dráhami.

V železniční stanici Kroměříž bude připravena přehlídka hasičské a železniční techniky. „K vidění bude automatická strojní podbíječka, modernizovaný brejlovec, kolejová fréza, zvedací plošina či montážní vůz trakčního vedení,“ přiblížil za organizátory Stanislav Plachý.

V prostorách depa bude malá výstava fotografií, rekvizit a artefaktů, v plánu je i prezentace Regionální správy majetku Českých drah. Parní vlak přijede ráno z Valašského Meziříčí a bude pokračovat přes Hranice na Moravě, Přerov, Hulín a Kroměříž do Zdounek a Zborovic.