Divokej Bill si pro fanoušky letos připravil sérii menších koncertů obíhajících téměř celou republiku. Kapela tak navázala na podobný model jako loni.

„Vzhledem k tomu, že festivalová sezona je zase prakticky v troskách, rozhodli jsme se pro podobný model tour jako minulý rok s tím, že jsme rozšířili počet zastávek a dostaneme se tak i na místa, kde jsme loni nebyli,“ vysvětlil kytarista a zpěvák kapely Roman Procházka.

Turné dostalo název Marathon 2021. Ten v sobě nese hned několik významů.

Festival Hortus Magicus v Podzámecké zahradě, 2021.
Hortus Magicus: V hlavní roli biblický David

„Za prvé ta situace s Covidem je prostě běh na dlouhou trať – takže Marathon. Za druhé – tour bude trvat od půlky června až do konce září a pěkně se při ní nalítáme,“ popsal zpěvák Štěpán Karbulka.

Název odkazuje také na jednu z nejnovějších skladeb kapely.

„Marathon je jedna z našich nejnovějších pecek. Poprvé ji naživo mohli návštěvníci slyšet asi už v O2 Areně, ale my ji pořád zdokonalujeme a můžeme slíbit, že i letos ji divákům zahrajeme,“ sliboval zpěvák a frontman kapely Václav Bláha.

A jak slíbili, tak také udělali. Kromě notoricky známých hitů jako Kořala, Malování nebo Čmelák si fanoušci užili naživo i právě Marathon, který rozproudil celý areál letního kina.