Vítězkou kategorie Moneta Živnostník roku 2021 Zlínského kraje se stala Eva Klabalová z Holešova, která se věnuje obuvnictví. Jejím současným cílem je vyrábět udržitelně takové produkty, aby jejich výroba měla minimální dopad na životní prostředí a minimalizovala se uhlíková stopa.

„Měla jsem v továrně štěstí na skvělé lidi, kteří mi velmi pomohli. Výsledkem jsou tenisky vyráběné lokálně ve Zlíně, s pomocí existujícího strojního vybavení, ze zbytkových a odpadních materiálů,“ říká Klabalová.

Vzhledem k inovativní technologii zpracování je každá vyrobená teniska barevným unikátem. Její zákazníci tak nosí na nohou originál, který nemá nikdo jiný.

Stříbro v této kategorii obsadil kominík Radim Míča z Vlachovic a bronz Marcela Hrubošová ze Starého Města, která se zabývá vzděláváním dětí a dospělých v oblasti financí a podnikání.

Šperkařský festival a rukodělné trhy na kroměřížském výstavišti Floria.
Šperkařský festival a rukodělné trhy lákají. Vzdor covidu přišly tisíce lidí

Zlato a bronz putuje na Kroměřížsko

V kategorii IBM Firma roku 2021 zvítězila holešovská rodinná firma Satturn, která působí v oboru elektronických komunikací a informačních technologií. Zaměřuje se na projekty, které kladou důraz na zadržování vody v krajině a snižování znečištění povrchových i podzemních vod.

„Hnacím motorem jsou pro nás od prvopočátku naše vize, které se nám úspěšně krok za krokem daří překlápět do reality,“ říká jednatel vítězné firmy Jaromír Tomšů.

Druhé místo obsadila společnost Remerx z Lipové, která se věnuje výrobě ráfků. Třetí místo putuje do kroměřížské firmy Walmag Magnetics, která vyrábí magnetické systémy k manipulaci při obrábění.

Srdcař ze Vsetína

Jaroslav Stržínek ze Vsetína, který montuje doplňky do osobních a dodávkových aut a traktorů zvítězil v doprovodné kategorii Srdcař. Tato kategorie oceňuje živnostníky, kteří dokázali v podnikání překonat nejrůznější nástrahy, nevzdali se a pokračují dále.

Vítězové krajského kola se stávají zároveň celorepublikovými finalisty. Slavnostní vyhlášení celostátních výsledků soutěží Firma roku 2021 a Živnostník roku 2021 se uskuteční 7. prosince na pražském Žofíně.