Zvláštní cenu za významný počin v oblasti cestovního ruchu získal uplynulé úterý produkt Luhačovice – Janáčkův zdroj inspirace. „Oceněné produkty přinášejí neotřelé turistické nabídky návštěvníkům regionu – cyklistům, seniorům a v případě zvláštní ceny ještě milovníkům historie a vážné hudby. Jejich předností je, že cílí na vícedenní turisty a jsou zpracovány tak, že se mohou dobře prodávat. Využijeme je při propagaci regionu,“ uvedla ředitelka Centrály cestovního ruchu Východní Moravy Dana Daňová.

Soutěžilo se ve dvou kategoriích – veřejný a soukromý sektor. Přihlásilo se třináct produktů ze všech čtyř turistických oblastí kraje. Cílem soutěže je motivovat podnikatele v cestovním ruchu k tvorbě neotřelých a zajímavých speciálních nabídek, které mohou podpořit zájem turistů o region. „Pro mne je ocenění hlavně uznáním mé práce. Mou snahou je ukázat návštěvníkům, že velkým jménem je v Luhačovicích nejenom Jurkovič, ale i Janáček,“ řekl držitel zvláštní ceny a manažer rekonstruovaného Augustiniánského domu Roman Taťák.

Valašská Bike Tour - Valašsko – Projekt je zaměřen na milovníky cyklistiky nejrůznějšího věku a zdatnosti. Návštěvníkům nabízí možnost strávit na Valašsku čtyři až sedm dnů na cyklistických túrách na horských kolech v doprovodu průvodců. „Jsme schopni nabídnout jak méně náročné výlety rodinám s dětmi, tak těžké výšlapy v délce až 70 kilometrů denně. Návštěvníci ani nemusejí brát s sebou kola, můžeme jim je zapůjčit. Pro zájemce ze zahraničí můžeme nabídnout službu dopravy z letiště Mošnov až k nám. Do projektu je zapojeno pět ubytovatelů, u nichž budou cyklisté nocovat a kteří jim dokážou nabídnout i relaxační zázemí,“ přiblížil manažer Sdružení Valašsko-Horní Vsacko Roman Kalabus. Podstatné podle něj je, že se díky zkušeným cyklistům znalým terénu podařilo vytipovat i málo známé a tedy minimálně navštěvované trasy, které nejsou značeny v mapách.
Seniorské léto - Luhačovice – Produkt oslovuje návštěvníky-seniory, kteří si chtějí dopřát relaxaci a léčebné procedury v největších moravských lázních a při tom si užít i poznávací či kulturní programy. Produkt již společnost poprvé nabídla v loňském roce s možností ubytování v hotelích Zálesí a Pohoda. „Senioři u nás mají na výběr ze tří balíčků procedur v regeneračním programu – masáže, koupele či suché uhličité koupele. Kromě toho jsou pro ně ve spolupráci s místními agenturami organizovány půldenní výlety k zajímavých místům v okolí – dosud se největšímu zájmu těšil například skanzen v Rožnově pod Radhoštěm, Arcibiskupský zámek a zahrady v Kroměříži, Baťův kanál nebo město Zlín. Mohou také s průvodcem projít Luhačovice a navštívit prameny či zajít na divadelní představení,“ uvedl Josef Michálek, ředitel hotelů Zálesí a Pohoda.
Janáčkův zdroj inspirace - Luhačovice – Produkt Luhačovice – Janáčkův zdroj inspirace ukáže návštěvníkům místa, kde slavný skladatel pobýval, čerpal inspiraci, tvořil i odpočíval. Doplní tak dosavadní jedinou větší připomínku skladatelových lázeňských pobytů, jíž jsou každoroční červencové festivaly vážné hudby Janáčkovy Luhačovice.
„Chtěli bychom více podnítit zájem o mimořádnou osobnost Janáčka a upozornit na fakt, že zásadním místem v jeho tvorbě byly právě Luhačovice,“ uvedl manažer Augustiniánského domu Roman Taťák. Ten shromáždil dostupné informace o Janáčkových lázeňských pobytech, a vytvořil tak základ informační příručky, kterou vydala Centrála cestovního ruchu Východní Moravy. Produkt je navíc jedním ze dvou, na nichž Centrála cestovního ruchu Východní Moravy „postaví“ podzimní propagační kampaň nazvanou Letos se jezdí k nám.