SLOVÁCKO

Valentýnská výstava vín

KDY: 17. února od 13 hodin
KDE: Kulturní dům Kudlovice
ZA KOLIK: Neupřesněno

PROČ PŘIJÍT: Jedna z mála akcí tohoto typu o tomto víkendu v našem regionu. Spojena bude mimo jiné s besedou u cimbálu

close Valentýnská výstava vín v Kudlovicích. info Zdroj: DENÍK / Zdeněk Skalička zoom_in Valentýnská výstava vín v Kudlovicích.

Barevná cesta

KDY: 16. února v 17 hodin
KDE: Q galerie Uherský Brod
ZA KOLIK: Neuvedeno

PROČ PŘIJÍT: Výstava výtvarných děl Rostislava Prokopjuka.

close Víkendové tipy Slováckého deníku info Zdroj: archiv pořadatele zoom_in Víkendové tipy Slováckého deníku

Krajina, sem tam zvíře

KDY: od úterý do neděle, od 9 do 12 a od 12.30 do 17 hodin (do 31. 12. 2025)
KDE: Galerie Slováckého muzea Uherské Hradiště
ZA KOLIK: Neupřesněno

PROČ PŘIJÍT: Výstava nabízí dialog mezi různými výtvarnými technikami, odlišnými koncepcemi a různými generacemi autorů, kteří reagují na konkrétní místa nebo krajinu jako celkový fenomén. K expozici budou připraveny poznávací programy pro nejrůznější věkové kategorie, od pohádkových setkání pro děti z mateřských škol až po interaktivní výklad ušitý na míru dospělým. Veřejnost se může těšit také na komentované prohlídky.

Fotogalerie: Výstava Krajina, sem tam zvíře

Výstava obrazů Dany Burdové a Dany Šarbortové

Kdy: Do 31. března
Kde: Galerie obce Ostrožská Nová Ves
Za kolik: Neuvedeno

Proč přijít: Své obrazy vystavují v novoveské galerii výtvarnice Dana Burdová a Dana Šarbortová

close Výstava obrazů v Ostrožské Nové Vsi info Zdroj: Archiv pořadatele zoom_in Výstava obrazů v Ostrožské Nové Vsi

Osobitý svět Tomáše Měšťánka v Galerii Slováckého muzea

KDY: Do 25. února 2024
KDE: Galerie Slováckého muzea Uherské Hradiště
ZA KOLIK: Neuvedeno

PROČ PŘIJÍT: Vybočující ze všech mantinelů, pro většinu lidí malíř jen málo známý – Tomáš Měšťánek (1951–2021) byl jakýmsi dobrovolným outsiderem českého uměleckého prostředí. Nevystavoval příliš často, o slávu a lesk výstavních síní nestál. Nezajímaly ho příliš názory galeristů ani kritiků, jen lidí, pro které maloval. Veřejnosti tak zůstala jeho tvorba povětšinou skryta. Ač se Galerie Slováckého muzea stala několikrát příbytkem jeho tvorby, výstava Měšťánek je první souhrnnou retrospektivou – návštěvníci spatří více než stovku děl, z nichž převážnou většinu tvoří olejomalby, které jsou doplněny kombinovanými technikami, akvarely a pastely. Příchozí mohou okusit svět, který některým jedincům zůstane navždy skryt – svět tuláků, bezdomovců a žebráků na nárožích.

close Dílo démona i rozervance Tomáše Měšťánka v Hradišti představil jeho přítel Arnošt Goldflam info Zdroj: Deník/Pavel Bohun zoom_in Dílo démona i rozervance Tomáše Měšťánka v Hradišti představil jeho přítel Arnošt Goldflam

KROMĚŘÍŽSKO

Anti-Valentýn

KDY: pátek 16. února od 18 hodin
KDE: Výstaviště Kroměříž
ZA KOLIK: základní vstupné 100 korun

PROČ PŘIJÍT: Vůbec poprvé se uskuteční na kroměřížském výstavišti akce zvaná Anti-Valentýn. Během pátečního večera nabídne diskotéku v duchu 80. a 90. let. Součástí bude i Roller Skate Disco – tedy tanec a bruslení. Chybět nebude ani květinová dekorace, disko koule, fotokoutek nebo stylové bary. Pro nezadané si navíc organizátoři připravili i tzv. Speed Dating.

close info Zdroj: archiv pořadatele zoom_in

Chovatelské trhy

KDY: neděle 18. února od 6 do 10 hodin
KDE: Výstaviště Kroměříž
ZA KOLIK: základní vstupné 60 korun

PROČ PŘIJÍT: Chovatelské trhy nabídne v neděli kroměřížské výstaviště. K vidění i koupi budou tradičně papoušci, drůbež, holubi, králíci a jiná drobná zvířata. Chybět nebudou ani prodejci s širokou nabídkou krmiv, vitamínů a dalších potřeb pro chovatele. Samozřejmostí je i tradiční široká nabídka občerstvení a řemeslných výrobků.

Kluziště na Hanáckém náměstí

KDY: denně od 9 do 20 hodin
KDE: Hanácké náměstí v Kroměříži
ZA KOLIK: 10 korun

PROČ PŘIJÍT: Kroměřížané si i letos mohou zabruslit pod širým nebem. Mobilní kluziště na Hanáckém náměstí je otevřeno denně od 9 do 20 hodin. Na 14:00 až 14:30 a na 17:00 až 17:30 je vždy plánována úprava ledové plochy. Podobně jako v minulých letech je u kluziště půjčovna bruslí a uzamykatelné skříňky na obuv a další věci, a také stánek s občerstvením. Pokud bude příznivé počasí, bude podle radnice kluziště otevřené až do konce února 2024.

close Mobilní kluziště na Hanáckém náměstí v Kroměříži info Zdroj: Deník/Dominik Pohludka zoom_in Mobilní kluziště na Hanáckém náměstí v Kroměříži

Evropa z ptačí perspektivy

KDY: denně od 9 do 12 hodin a od 12.30 do 17 hodin
KDE: Muzeum Kroměřížska, Malá galerie
ZA KOLIK: základní vstupné 80 korun

PROČ PŘIJÍT: Netradiční pohled z výšky na známá i méně známá místa Evropy nabídne návštěvníkům Muzea Kroměřížska nová výstava Evropa z ptačí perspektivy s podtitulem Putovní výstava dronových fotografií Tomáše Neuwirtha. Zájemci si tam mohou prohlédnout velkoformátové snímky míst z dvanácti zemí. Díla dávají vyniknout přírodním scenériím i tvořivému lidskému umu. Českou republiku v tomto projektu zastupují Priessnitzovy lázně v Jeseníku, které se staly prvními vodoléčebnými lázněmi na světě. K vidění jsou i turistické perly jako například klášter Mont Saint Michel nacházející se na přílivovém ostrově v Dolní Normandii ve Francii nebo alpské jezero Bled se stejnojmenným ostrovem a kostelem ve Slovinsku.

ZLÍNSKO

Hokejové derby Berani Zlín - VHK ROBE Vsetín

KDY: 16. února od 17.30
KDE: Trinity Bank Aréna Luďka Čajky, Zlín
ZA KOLIK: 170 – 530 korun

PROČ PŘIJÍT: 48. kolo Chance ligy připravilo v pátek soubor odvěkých rivalů. Na ledě se proti sobě utkají osmý Zlín a druhý Vsetín. Sportovní fanoušci jistě uvidí duel plný akce, napětí a fair-play soubojů.

XXII. Reprezentační ples Univerzity Tomáše Bati

KDY: 16. února od 19 hodin
KDE: Kongresové centrum Zlín
ZA KOLIK: od 350 korun

PROČ PŘIJÍT: Tématem letošního plesu jsou antičtí bohové - KDYŽ BOHOVÉ TANČÍ. Nebude chybět ú božský doprovodný program i s půlnočním překvapením, skvělé jídlo a samozřejmě pití. Celým večerem bude provázet herec, zpěvák a moderátor Milan Peroutka a k tanci zahraje Prestige Symphony Orchestra a kapela Simply The Show. Dress-code bude v odstínech zelené, zlaté a bílé. Smrtelník, polobůh nebo samotný Zeus, o ples pod Olympem, který se koná jednou za tisíc let, nemůžete přijít.

Labutí jezero

KDY: 18. února od 19 hodin
KDE: Kongresové centrum Zlín
ZA KOLIK: 890 – 1490 korun

PROČ PŘIJÍT: Prožijte znovu půvabný, pohádkový milostný příběh začarované Labutí královny, která může být vysvobozena pouze pravou láskou. Kyiv Grand Ballet je jedním z nejúspěšnějších hostujících souborů v mezinárodním baletním světě. Překrásné kulisy a kostýmy vytvořili umělečtí návrháři z Národní ukrajinské opery. Tanečníci získali řadu ocenění a okouzlili publikum na slavných scénách od Paříže po New York. Alexander Stojanov, zakladatel a vedoucísouboru Kyiv Grand Ballet , byl sólistou Národní opery Ukrajiny, zazářil v řadě představení a festivalů a získal mnoho ocenění jako tanečník. Od roku 2014 se jeho mladý soubor z Kyjeva těší přízni publika po celém světě. Vinou začátku války Ruska proti Ukrajině se baletní soubor v únoru 2022 „zasekl“ v Paříži, kde byl v té době na turné. Soubor velmi často hostuje po celém světě a sbírá finanční prostředky na podporu Ukrajiny. Kyiv Grand Ballet si již získal srdce diváků po celém světě: ve Francii, v Německu, ve Švýcarsku, v Holandsku, v Belgii, v Norsku, ve Švédsku, v Dánsku, ve Finsku, na Islandu, v České republice, v Austrálii, na Novém Zélandu a v zemích Latinské Ameriky.

V únoru 2024 bude Kyiv Grand Ballet podruhé hostovat v České republice s mistrovským dílem P.I. Čajkovského „Labutí jezero“ a se světoznámou primabalerínou Anou Sophií Scheller (USA) jakožto „speciálním hostem“.

Secesní mistr Alfons Mucha – unikátní výstava ve Zlíně

KDY: 18. ledna – 28. března 10-18 hodin
KDE: Obchodní dům Zlín
ZA KOLIK: dospělý 220 korun, děti 6-15 90 korun

PROČ PŘIJÍT: Více než stovka uměleckých děl a plakátů Alfonse Muchy, ale také jedinečné šperky vyrobené podle jeho návrhů Georgesem Fouquetem v Paříži, či osobní věci tohoto nejslavnějšího secesního umělce na výstavě v Galerii Desítka. Návštěvníci spatří slavné divadelní plakáty a litografie Alfonse Muchy – mezi nimi i více než dvoumetrový plakát Gismonda, který umělec vytvořil pro svou múzu, francouzskou herečku Sarah Bernhardt, nebo slavný plakát Hamlet z roku 1899. Výstava představí také některé naprosto jedinečné šperky, vytvořené legendárním zlatníkem Georgesem Fouquetem v Paříži – Sarah prsten a hadí náramek, náhrdelník Maruška, náušnice Dragon či slavnou brož Chryzantéma. Zpestřením expozice budou také osobní předměty Alfonse Muchy a dokumentární film o jeho životě a díle.

close Ve Zlíně jsou poprvé k vidění plakáty i šperky Alfonse Muchy . info Zdroj: Deník/Iva Nedavašková zoom_in Ve Zlíně jsou poprvé k vidění plakáty i šperky Alfonse Muchy .

VALAŠSKO

Zámecký ples

KDY: sobota 17. února od 20 hodin
KDE: Valašské Meziříčí, Kulturní zařízení města, zámek Žerotínů
ZA KOLIK: 390 Kč

PROČ PŘIJÍT: Tradiční Zámecký ples konaný ve všech prostorách zámku Žerotínů se uskuteční v sobotu 17. února od 20 hodin. V programu ve velkém sále vystoupí kapela Timbre Music se svou Flash Show – hudebně kostýmovou show nabízející originální a vtipný průřez největšími hity let 1930 až 2014, kdy každé desetiletí má svůj kostýmní převlek.

V Divadelní kavárně bude k tanci a poslechu hrát duo Zbyněk Terner a Ivan Klíma. V M klubu se představí kapela Varšavanka, která zahraje české i zahraniční rádiové hity.

Doprovodný program: TS Linie, Taneční světelná show Ilusias, Karikaturista Viktorio (Viktor Csiba)

close Zámecký ples ve Valašském Meziříčí - banner. info Zdroj: archiv pořadatele zoom_in Zámecký ples ve Valašském Meziříčí - banner.

Insania, První hoře

KDY: pátek 16. února od 20 hodin
KDE: Rožnov pod Radhoštěm, Hudební klub Vrátnice
ZA KOLIK: předprodej 250 Kč, v den akce a na místě 300 Kč

PROČ PŘIJÍT: Koncert alt-metalových kapel s dávkou psychedelie a dobrými texty. První z účinkujících – kapela Insania – vznikla roku 1987 a po několika koncertech jí byla hned roku 1988 ze strany brněnské StB zakázána další činnost.

Poté chvíli působí pod krycím názvem Skimmed a pod touto hlavičkou v roce 1990 vydává LP New Insanity, jednu z prvních nezávislých desek v Československu. Roku 1992 obnovuje činnost opět pod názvem Insania a v novém složení vydává roku 1994 první CD Crossfade, které mělo ohlas i v zahraničí. Kapela dále koncertuje po celé Evropě a vydává se na turné do USA.

Insania je kultem na tuzemské tvrdě alternativní scéně. Za dobu svého působení čtyřikrát převzala cenu Anděl. Naposledy v roce 2023, kdy bylo album GRRRotesky oceněno jako nejlepší rockové album předcházejícího roku.

Skupina První hoře, zásadní kapela tuzemské alternativy a držitelé ceny Anděl, oslaví 25 let na scéně. Na tomhle speciálním výročním večírku zazní průřez toho nejlepšího ze všech šesti desek a také několik opravdových rarit a překvapení. První Hoře navíc exkluzivně představí nové album Achtung, Sultan!

close Kapely Insania a První hoře vystoupí v klubu Vrátnice v Rožnově pod Radhoštěm. info Zdroj: archiv pořadatele zoom_in Kapely Insania a První hoře vystoupí v klubu Vrátnice v Rožnově pod Radhoštěm.

Karneval v Alcedu

KDY: sobota 17. února od 14.30 hodin
KDE: Vsetín, Středisko volného času Alcedo
ZA KOLIK: pro děti 100 Kč (v ceně program a drobná odměna), pro dospělé 50 Kč (v ceně káva, nebo čaj)

PROČ PŘIJÍT: Jubilejní 30. karneval letos přinese pohádkový zážitek díky spolupráci s Rodinným a mateřským centrem Vsetín.

„Připravte se na nezapomenutelné chvíle v kouzelném prostředí, kde na vás čekají Tlapková Patrola, Ledové království, Mickey, Minnie a další oblíbené pohádkové postavy,“ slibují pořadatelé.

Karneval se uskuteční v sobotu 17. února od 14.30 do 16.30 hodin. Přihlašovat se lze na email: mc-vsetin@seznam.cz nebo telefonicky: 737 502 215. S sebou nezapomeňte přezůvky.

close Pozvánka na dětský pohádkový karneval v SVČ Alcedo ve Vsetíně info Zdroj: archiv pořadatele zoom_in Pozvánka na dětský pohádkový karneval v SVČ Alcedo ve Vsetíně

Myslivecký ples v Liptále

KDY: sobota 17. února od 20 hodin
KDE: Liptál, Kulturní zařízení obce
ZA KOLIK: ---

PROČ PŘIJÍT: Myslivecký spolek Brdisko Liptál srdečně zve v sobotu 17. února od 20 hodin do Kulturního zařízení Liptál na tradiční Myslivecký ples. Připravena bude zvěřinová tombola, bohaté občerstvení a spousta zábavy. K tanci a poslechu hraje zahraje kapela Gaspary.

close Pozvánka na Myslivecký ples do Liptálu info Zdroj: archiv pořadatele zoom_in Pozvánka na Myslivecký ples do Liptálu

Dareba aj hosté

KDY: pátek 16. února od 20 hodin
KDE: Vsetín, Music club Lapač
ZA KOLIK: vstupné dobrovolné

PROČ PŘIJÍT: Valašský autor, hudebník a textař Jiří „Dareba“ Václavík představí svou autorskou tvorbu se svým hudebním uskupením Dareba aj hosté. Jako host zahraje vsetínská kapela Šupa.