„Během toleranční lhůty budeme mít otevřeno dle běžných úředních hodin, tedy v pondělí a ve středu," upozornil ředitel Finančního úřadu Kroměříž Milan Voznica.

Lidé podle něj chodí průběžně, takže fronty se na úřadě zatím netvoří. Se závěrečným náporem opozdilců ale počítají. „Abychom zachytili větší nápor lidí, máme samozřejmě rozšířenou provozní dobu, tedy od osmi do osmnácti hodin na všech třech našich územních pracovištích," poznamenal ředitel.

Na pobočkách v Holešově, Bystřici pod Hostýnem a v Kroměříži tak budou od pondělka do pátku provozní hodiny rozšířeny od osmi do osmnácti hodin. Stejně tomu bude i v úterý 2. dubna, v Kroměříži navíc bude otevřeno i v sobotu od osmi do dvanácti hodin.

Lidé, kteří mají s vyplněním formuláře problém, se mohou obrátit na svého správce daně. Zaměstnanci finančního úřadu pak formuláře zkontrolují, popřípadě s vyplněním pomohou.

„Prvotní povinností je, aby každý poplatník přinesl formulář vyplněný. Pokud má ale zásadní problém, může se obrátit na svého správce daně, který mu s kontrolou pomůže," vysvětlil Voznica.

Poplatníky prý v letošním roce žádné radikální změny při vyplňování formuláře nečekají. Nedávno schválený daňový balíček totiž nemá na letošní podání daně žádný vliv: formulář se vyplňuje za loňský rok, kdy změny ještě neplatily.

Letos zatím podle Voznici všechna územní pracoviště finančního úřadu zaznamenala mírný pokles v počtu odevzdaných daňových přiznání, vedení úřadu však předpokládá, že stav bude v následujících dnech dorovnán.

„Za všechna pracoviště zaznamenáváme pokles asi o dvě procenta. Předpokládám však, že vývoj se ještě do konce měsíce obrátí," potvrdil ředitel.